Rząd chce zlikwidować Państwowy Zasób Kadrowy

autor: Jolanta Góra25.06.2008, 03:00

W Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie nowelizacji ustawy o Służbie Cywilnej. Nie będzie limitów zatrudnienia w administracji. Prezesi urzędów centralnych oraz dyrektorzy będą wybierani w drodze naboru.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (7)

 • mifin@wp.pl(2008-06-25 07:02) Zgłoś naruszenie 00

  Projekt prowadzi w konsekwencji do dalszego dowolnego obsadzania stanowisk, bo i wyborze dalej decydować będą te tzw. komisje, a decyzje podejmowane będę według reguł zupełnie nieczytelnych.
  PZK wprowadził chaos i dowolność, no to zniesie się PZK ale dowolność pozostaje.
  Kolejna fasadowa ustawa i oszukańczy system, mający na zewnątrz dawać poczucie przejrzystości i uczciwości państwa, a w praktyce stanowić będzie jego odwrotność.
  Konkursy się nie sprawdziły nie daltego, że to był zły system, ale dlatego, że ten system już u podstaw został celowo skonstruowany tak, by jedynie pozorował przejrzystość i uczciwość. To należało zmienić utrzymując konkursy, a nie wprowadzać kolejnej pozoracji uczciwości.
  Jaka w tym całym projekcie jest zasada bezstronności? To nawet nie jest śmieszne.
  Z trzech wybiara się jednego - wedłu jakich zasad? Awans wewnętrzny? Czyli dyspozycyjni na start. Oszustwo a nie żaden apolityczny, profesjonalny korpus.

  Odpowiedz
 • I bardzo rozsądnie(2008-06-25 07:51) Zgłoś naruszenie 00

  PZK to jest zwykły pic dla naiwniaków sądzących że ktokolwiek kiedykolwiek korzystał z tego zasobu przy np. obsadzie stanowisk.Dobrze płatne stanowiska były są i będą dla ludzi z układami

  Odpowiedz
 • 1944(2008-06-25 10:22) Zgłoś naruszenie 00

  Doprowadzi do eksplozji rozdawania stanowisk administracyjnych niezbyt rozgarniętym kolesiom. Będzie więcej urzędników niż mieszkańców

  Odpowiedz
 • MB(2008-06-25 18:04) Zgłoś naruszenie 00

  Nikt nie pomyślał o skracaniu adnministracji, tylko powielanie stanowisk

  Odpowiedz
 • KCz(2008-06-25 23:46) Zgłoś naruszenie 00

  Ani Państwowy Zasób Kadrowy, ani konkursy, ani nabór z oceną komisyjną - nie są moim zdaniem dobrym pomysłem, a już pomysły naboru spośród wcześniej mianowanych urzędników jest moim zdaniem najgorszym. Tylko powołanie przez przełożonego z rzeczywistą odpowiedzialnością przełożonego za wybór (np. trzykrotne nieudane powołanie - niesprawdzenie się powołanej osoby na stanowisku powinno powodować automatyczną dymisję przełożonego, bowiem skoro powołuje osoby niesprawdzające się to nie nadaje się na przełożonego bo nie umie ocenić ich umięjętności) daje gwarancję rzetelnego wyboru ludzi na stanowiska wg ich umiejętności potrzebnych na tym stanowisku. Poza tym to przełożony będzie pracował z podwładnym i czerpał korzysci lub miał kłopoty w zależności od efektów jego pracy, a nie członkowie komisji.

  Odpowiedz
 • ewlina(2008-08-29 13:26) Zgłoś naruszenie 00

  PYTANIE do tych którzy zdawali egzamin: jakiego typu są pytania. jednokrotny wybór czy wielokrotny, czy są gdzieś dostępne testy? trudno go zdać? dzięki :)
  ewelina

  Odpowiedz
 • igor(2008-10-21 14:03) Zgłoś naruszenie 00

  Jedno można powiedzieć - prac tak w służbie cywilnej jak i obsadzanie stanowisk osobami powołanymi z Państwowego Zasobu Kadrowego to jedno i to samo - TOWARZYSTWO WZAJEMNJEJ ADORACJI. Kto przyjży się temu bliżej przyzna mi rację. Nic w naszej polskiej administracji się nie zmienia, niestety

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane