Kontrakty zastąpią pobór do wojska

autor: Bożena Wiktorowska24.06.2008, 03:00

ZMIANA PRAWA - Do 12 lat będzie mogła służyć w armii kobieta lub oficer rezerwy, jeśli podpiszą z wojskiem kontrakt.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (22)

  • aster(2008-06-24 09:00) Zgłoś naruszenie 00

    Czy ta informacja jest tak samo wiarygodna jak "przeniesienie do rezerwy tegorocznych studentów"?

    Odpowiedz
  • zarazwracam(2008-06-24 09:57) Zgłoś naruszenie 00

    Tak i tylko głupki się na to nabiorą wojsko totalnie oplewa swoich pracowników kasa może w małym mieście przyzwoita ale w dużym to śmieszna,WAM nic nie buduję a to co ma to chyba kloszardzi mieszkają lepiej, no i te głupie rozkazy. Nie wiem jak oni chcą zmotywować ludzi do pracy chyba że będziemy mieli armię żołnierzy po gimnazjum to się kurna podpisać chociaż będą umieli

    Odpowiedz
  • aster(2008-06-24 11:42) Zgłoś naruszenie 00

    O mieszkaniach dla żołnierzy też była informacja (za jakąś gazetą) ,zapomnieli tylko napisać,że te mieszkania to są w koszarach.

    Odpowiedz
  • Cywil z Policji(2008-06-24 22:13) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli to jest prawda co piszą w tym artykule o uzawodowieniu armii to będąc informatykiem cywilnym w Policji (studia kierunkowe o wąskiej specjalizacji ukończone) i posiadając szereg dokumentów o określonej klauzuli tajności co z wielkim bólem mi zrobiło MSWiA (bo musieli) to powinni być poszukiwani bardzo w armii informatycy z Policji mając inżyniera czy mgr będę mógł zostać oficerem tj. ppor. albo chorążym w najgorszym przypadku sierżantem to i tak zarobie więcej w armii niż idąc w mundur do Policji po studiach kierunkowych i latając z pałą po ulicach użerać się z pijakami, będąc posterunkowym bo tak jest w Policji a jak będą mieli humor to mi dadzą sierżanta po 6 latach służby w Policji. I w armii będę mógł mieć służbę 12 na 24 lub 24 na 48 godzin bez ściągania po godzinach pracy tak jak jest w Policji.
    Oferta pracy może być atrakcyjna i ciekawa bo studia z cywila są honorowane w Wojsku i na odwrót z Wojska w cywilu a w Policji to nie są honorowane studia z cywila niestety.

    Odpowiedz
  • Kazik(2008-07-15 20:27) Zgłoś naruszenie 00

    A co z wysługą emerytalną żołnierzy kontraktowych, kto im płaci składki i jak są liczone ich lata pracy w wojsku?

    Odpowiedz
  • Emeryt wojskowy(2008-08-06 16:15) Zgłoś naruszenie 00

    Czas poważnie traktować ludzi.Nie nabiorą się ludzie na taki kit.Powodzenia w szukaniu naiwniaków.

    Odpowiedz
  • zolnierz(2008-08-07 18:40) Zgłoś naruszenie 00

    to dalczego zzwalniaja zolnierzy po 10 latach sluzby ktorzy byli na misjach i w iraku i afganistanie

    Odpowiedz
  • żołnierz(2008-08-26 21:30) Zgłoś naruszenie 00

    To prawda, że zwalniają żołnierzy zawodowych po tylu latach służby i z takimi doświadczeniami bo nie maja matury. Jestem jednym z nich. Po 8 latach armia daje mi kopniaka. Czy ja jestem gorszy od tych, którzy maja maturę? NIE!!! Służą żołnierze zawodowi po zawodówkach a nawet po szkole podstawowej ale dla nich ustawa była łaskawa. Teraz wejdzie ustawa gdzie podoficer nie musi mieć matury. Czyli wychodzi, że wielu z nas trafiło na zły czas by zostać żołnierzem zawodowym. Wielu z nas nie zrobiło tej matury mimo zobowiązaniu sie do tego, ale wielu z nas miało problemy różnego rodzaju, a teraz przełożeni nawet nie chcą nas wysłuchać. Na dzień dzisiejszy jest takich żołnierzy około 200 i z dnia na dzień ta liczba rośnie, a tam na górze milczą i nic z tym nie robią. I to właśnie jest profesjonalizacja armii ? Bo najlepiej jest przyjąć z cywila i wkładać grube pieniądze w wyszkolenie tego żołnierza niż bazować już na wyszkolonym.

    Odpowiedz
  • żołnież(2008-08-26 21:47) Zgłoś naruszenie 00

    C.D.
    Dodatkowo informują, że nie przedłużą kontraktu na półtorej miesiąca przed końcem trwania poprzedniego kontraktu, a ten okres do końca służby nie jest przeznaczony na szukanie pracy tylko na dalszą służbę i rozliczenie sie z posiadanego mienia wojskowego na stanie. W 2003 w Iraku wizytował Szef MON Jerzy Szmaldziński i do dziś pamiętam jego słowa, że dla żadnego żołnierza, który był na misji i w Iraku nie zabraknie pracy w wojsku. Jednak teraz widzę, że zobowiązań ( bo tak można to potraktować ) swoich poprzedników następcy nie dotrzymują. A jeśli chodzi o pracodawców to nie potrzebni im są byli żołnierze, ba jak twierdza, że oni tylko potrafią krzyczeć i wydawać komendy. Ciężko jest znaleźć prace, bo tak naprawdę to w wyuczonych zawodach nie mamy żadnego doświadczenia.

    Odpowiedz
  • żołnież rezwrwy(2008-09-18 23:52) Zgłoś naruszenie 00

    witam jestem podoficerem o stopniu kaprala(mat)chciałem sie dostac do wojska no ale nie posiadam matury,od nowego roku mają być te kontrakty myśle ze sprubuję tylko jak to będzie z emeryturami czy jak dotychczas po 15latach?jak to będzie?:)pozdrawiam

    Odpowiedz
  • plut. pchor. rezerwy(2008-09-22 07:44) Zgłoś naruszenie 00

    Z ortografią u Pana nie jest najlepiej, żołnierzu (żołnieżu !!!?) rezerwy. Jeśli "próbować" wstąpić do armii, to tylko przez "ó".
    Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • żołnierz rezerwy(2008-09-23 22:08) Zgłoś naruszenie 00

    również pozdrawiam.:)

    Odpowiedz
  • żołnierz rezerwy(2008-09-23 22:12) Zgłoś naruszenie 00

    Resort zakłada, że służba będzie trwała maksymalnie dwanaście lat. Powołanie do kontraktowej służby wojskowej będzie mogło następować jednorazowo na okres od 18 miesięcy do sześciu lat. Żołnierze kontraktowi będą posiadali w zasadzie takie same prawa i obowiązki, jak żołnierze zawodowi służby stałej. Otrzymają więc uposażenie i inne należności pieniężne w takiej samej wysokości jak żołnierze zawodowi zajmujący podobne stanowiska służbowe.czy dotyczy to też emerytury?jeśli 12mies.to po 12mies.emerytura?

    Odpowiedz
  • Żołnierz rezerwy(2008-10-07 18:45) Zgłoś naruszenie 00

    witam czy będzie jakaś granica wieku żeby zostać żołnierzem kontraktowym.Pozdrawiam .

    Odpowiedz
  • mariusz(2008-11-05 17:50) Zgłoś naruszenie 00

    ja mam male pytanko

    Odpowiedz
  • marisz(2008-11-05 17:54) Zgłoś naruszenie 00

    elo jest tam ktoś ???

    Odpowiedz
  • damian(2008-12-11 13:56) Zgłoś naruszenie 00

    dobre sobie pozdrawiam

    Odpowiedz
  • kaska(2008-12-11 21:50) Zgłoś naruszenie 00

    witam mam pytanie czy ktos mi powie czy kobiety beda mialy tak samo jak mezczyzni ze bedzie mozna po nowym roku isc do wojska bez matury??

    Odpowiedz
  • nieuchwytny afg,irak,bosnia(2009-01-25 13:13) Zgłoś naruszenie 00

    przyjmij sie do armii a po 12stu latach powiedza CI DOWIDZENIA!!!
    I co dalej ??
    Musza to zmienic!
    Lepiej pozbyc sie wykfalifikowanego zolnierza, wziasc nowego i szkolic od nowa... profesionalizm w kazdym calu

    Odpowiedz
  • rekrut09(2009-02-01 18:57) Zgłoś naruszenie 00

    a nie lepszy młody od starego? sprawniejszy,ze zdrową wątrobą, mobilniejszy ,szybciej sie uczy, tańszy,emerytur płacić wczesniej nie trzeba, koszt szkolenia się zwraca z nawiązką ... same zalety. Czysta ekonomia.

    Odpowiedz