Tylko co dwudziesty pracownik wygrywa sprawę o mobbing

autor: Izabela Rakowska-Boroń23.06.2008, 03:00; Aktualizacja: 23.06.2008, 11:13

Polacy częściej skarżą pracodawców o mobbing. Tylko 5 proc. spraw w sądach wygrywają pracownicy. Podwładni często mylą mobbing z dyskryminacją.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (44)

 • man68@op.pl(2008-06-23 10:38) Zgłoś naruszenie 00

  W mojej firmie był program dobrowolnych odejść (finansowe odszkodowanie za dobrowolne zwolnienie się z pracy) z 68 osób, które wyraziły chęć odejścia z pracy ja jeden nie dostałem zgody. Decyzję podejmował zarząd z prezesem na czelu, któremu wcześniej jako dyrektorowi nie napisał pewnej pracy z obszaru, którym się zajmowałem (dyrektor właśnie robił studia MBA o zbliżonej tematyce). W moim przekonaniu te dwa fakty łączą się bezspornie (inne pomniejsze sprawy to potwierdzały) Czy to był mobbing?

  Odpowiedz
 • pracodawca(2008-06-23 08:43) Zgłoś naruszenie 01

  Nie ma żadnego mobbingu-w większości są lenie.Tego ,że pracodawca wymaga nie można nazywać mobbingiem.

  Odpowiedz
 • znik(2008-06-23 07:42) Zgłoś naruszenie 00

  typowe ogłoszenie o pracę:
  wymagamy: dłuuuga lista wymagań plus wieloletni staż pracy i bardzo młody wiek, praktycznie same sprzeczności i nierealność wymagań,
  oferujemy: tutaj jest chcarakterystyka miejsca pracy, negatywy ubrane w pozytywy. np. nielimitowany czas pracy (czytaj tyraj po godzinach) praca w młodym (szukamy ludzi którzy jeszcze nie umieją walczyć o swoje) i dynamicznym zespole (czytaj: potężna rotacja kadr, zazwyczaj z powodu nieznośnych warunków i niskiej płacy).
  realna oferta: BRAK KONKRETÓW.

  Niestety polski rynek pracy jest bardzo niedojrzały.

  A mobbing to norma. np. "jak nie zrobisz tego i tego, nie puszczę cię na urlop", lub "lepiej zrób to nawet po godzinach (bezpłatnych!), bo na twoje miejsce czeka 10 następnych". Tutaj pomocny jest jedynie dyktafon.

  Odpowiedz
 • Piotr(2008-06-23 07:14) Zgłoś naruszenie 00

  To Lewiatan zafundował sobie eksperta szkoda że nie brata Maciej Sekundy, było by bardziej rodzinne !!!
  Pani Izabela powinna przeczytać ogłoszenia dam pracę oraz zakresy obowiązków pracowniczych gdzie jest zapis kurtki "wykonywanie pracy pod presją czasową"

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane