Kolejny związek ratowników medycznych szykuje się do ogólnopolskiego protestu

21.06.2008, 13:05; Aktualizacja: 22.06.2008, 08:57

Sekcja Pogotowia Ratunkowego i Ratownictwa Medycznego NSZZ "Solidarność" przygotowuje się do ogólnopolskiego protestu. Decyzja o jego rozpoczęciu jest uzależniona od poniedziałkowych rozmów w resorcie zdrowia - poinformował dziś przewodniczący tego związku Jacek Szarek.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (11)

  • z anglii(2008-06-21 15:39) Zgłoś naruszenie 00

    Koniec z rozdawnictwem!Koniec ze wczesnymi emerytami!

    Odpowiedz
  • aśka(2008-06-21 19:27) Zgłoś naruszenie 00

    Ten zaś tu "anglik".Spadówa.

    Odpowiedz
  • abc(2008-06-22 10:35) Zgłoś naruszenie 00

    Siedzisz w Anglii. to siedz i ciesz się, że tak ci dobrze!!!

    Odpowiedz
  • z anglii(2008-06-22 14:51) Zgłoś naruszenie 00

    Ja siedzę w Anglii nie dlatego,że zarabiam tu miliony,lecz dlatego,że nie muszę utrzymywać masę wcześniejszych emerytów,którzy twierdzą,że oni pracowali już dosyć długo(15,25 max.30 lat) i nie chce im się pracować bo są leniwi,albo pobierają emeryturkę i pracują dalej kasują więc i świadczenia i zarobki.Bardzo cwane.Ale to się skończy.Tak to każdy kraj zbankrutuje,rozdając wczesnym emerytom,których liczba ciągle wzrasta.Wy nie dopuszczacie do siebie żadnych logicznych argumetów,jak zahipnotyzowani pomostówkami,uważacie,że są one potrzebne,bo jesteście tacy zmęczeni i koniec dyskusji.Szkoda,że w żadnym innym kraju Europy ludzie nie są tacy zmęczeni i nie potrzebują wcześniejszych emerytur...ciekawe dlaczego mhhh...Może przez taką mentalność,że "JA jestem najważniejszy,a niewżne co myślą inni".Poćwiczcie nad tym.To wam pomoże.Spróbujcie rozładować gorycz i nienawiść pracując-pomoże wam.

    Odpowiedz
  • do "z anglii"(2008-06-22 15:12) Zgłoś naruszenie 00

    Gdyby nie totalitarna demokracja, kazdy moglby legalnie przechodzic na emerytury i nikt do nikogo nie mial pretensjii... Wiesz kto u nas porozwalal zaklady pracy? wasi neoliberalowie. Wiesz , ze jeszcze 10 lat temu ZUS nie mial zadnych dlugow, a wasze speudoferormy okradly emerytow , ktorzy przed dostawalyby 95%, a po okolo 50%, jak myslisz kto to rozkradl? wasz zlodzieski system i cwniacy. Jak myslisz jaka mamy najnizsza place? 35% w relacji do UE, jestesmy niewolnikami neolibaralizmu, o jakim rozdanictwie mowisz?? Wiesz , ze zniesienie kominow placowych kosztuje budzet panstwa okolo 3,5 mld.zł?, a wprowadzenie podatku liniowego oklo 8 mld zl. Jak myslisz dla kogo to rodawnicwto? dla emerytow, czy cwaniakow co ich okradli?? My chcemy pracowac,ale za godziwa place, a nie ochlapy.
    Zachod mogl nie wtykac nosa do naszych zakladow pracy i bankow, to dzisaj kazdy by mial prace, to jest wasza logika najpierw zniszczyc potem naprawiac, aktywizowac. Masz blade pojecie, co unas sie dzieje.

    Odpowiedz
  • glos neoliberala(2008-06-22 15:30) Zgłoś naruszenie 00

    Ten "anglik" to jakis POpaplaniec chcacy sobie podniesc swoj prestiz, ale wiesz, ze u nas anglicy nie sa wpuszczani do pubow, bo zachowuja sie chamsko i demokuja lokale?? Wiec czym sie chwalisz?? Siedz tam chlopie jak taki dobrobyt i nie wracaj do Poslki, bo tu jest bradzo zle...Na nas takie belkoty typu platfusow nie robia wrazenia, bo to zlodzieje i neoliberaly. Wiesz ile ludzi moze otrzymac wynagrodzenie w kwocie 1000zł., za nedzne 50 tys.zł 9ochlap dla prezia) 50 PRACOWNIKOW!!. A teraz czy jestes sobie wyobrazic wypate prezia wielkich spolek 1 mln.zł?? Wiec czlowieku o czym ty mowisz??? Kto doprowadzi do upadlosci zaklady pracy?? Ale ty nie jestes w stanie tego pojac, wiem..:/

    Odpowiedz
  • LW-34 lata składkowe(2008-06-22 16:06) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo.Moi przedmówcy oprócz 1 i 4 mają rację.Widzę od lat to samo.Ekonomista p.Bugaj powtórzył w TV info, że kominy kosztują nas 3.5 mld.Dodam,że konkordat 8,rozpasany sejm i senat, Irak i Afganistan 2 razy tyle.Rozkradanie pieniędzy w ZUS, KRUS,NFZ wszelkiej maści agentach,agencjach,doradztwach,dotacjach ,fundacjach,projektach długo by wymieniać.Gdzie pieniądze z rozgrabionych zakładów pracy.Dlaczeo wysprzedawano za 10 % wartości dobrze prosperujące zakłady.Dlaczego mający tupet i dostęp ludzie celowo doprowadzali do upadłości by przejmowac za friko i teraz nazywać się przedsiębiorcami.

    Odpowiedz
  • z anglii(2008-06-22 21:48) Zgłoś naruszenie 00

    Mam bardzo dobre pojęcie co się u was dzieje.Płace rosną za szybko.Czemu nie możecie mieć cierpliwości tylko wy musicie 5000 zarabiać,bo na zachodzie tyle się zarabia.Ale na zachodzie ludzie to wypracowali,a nie wystrajkowali.Poczekajcie jak ty się więcej firm wybuduje i wtedy podwyżki.Emerytury pomostowe muszą uledz likwidacji i nie ma żadnego "ale".Wiecie,że starych ludzie jest coraz więcej,trzeba więc jak najszybciej je usunąć,bo za 5 lat już nie będzie miało państwo z czego wypłacać i skrócą emerytury i podwyższą podatki,a wyższe podatki tylko przez najbliższe 2-3 lata generują większe dochody,później coraz mnie,bo odpływa kapitał i wtedy już wogóle nie będzie pieniędzy na żadne zasiłki,czy emerytury.Ale wy uważacie,że państwo ma dać bo ma i koniec,przecież można nadrukować banknot z nominałem 1000.000 i będzie wam dobrze tak?!.Radzę wam zapoznać się z ekonomią i gospodarką.Ale wy nie jesteście przecież w stanie tego pojąć,wiem...;)

    Odpowiedz
  • z anglii(2008-06-22 21:59) Zgłoś naruszenie 00

    Oczywiście jestem zdania,że rząd nie powinien fundować wojny w iraku czy afganistanie,bo Polska nie czerpie z tego korzyści tylko straty.Państwo powinno przestać opłacać konkordat i skreślić księży z listy zawodów(oni zarabiają dokładnie średnią krajową+co dostaną na tacy).Rząd musi się zająć tak zamo likwidowaniem NFZ(sprywatyzować służbę zdrowia,w niemczech bardzo dobrze funkcjonuje taki system sprywatyzowany).Fundusze mienia wojskowego & co. muszą również zostać zlikwidowane.Zwolnić 1/2 urzędników i polikwidować niepotrzebne urzedy.Wydłużyć wiek emerytalny policjantom(mogą oni po 15 latach przechodzić na emerytórę,nawet ci z drogówki,czy tych komisariatów,którzy siedzą przy biórku).Rząd ma pełne ręce roboty,więc byłoby lepiej gdyby nikt mu pracy nie ur\trudniał.Ps.Uszanujcie moje zdanie i tyle nie rozumię czemu mnie atakujecie,bo mówię jak jest-sytuacja Polski jest coraz gorsza,są potrzebne reformy,likwidacje zbędnych funduszy i wiele innych rzeczy.

    Odpowiedz
  • aqda(2008-06-22 22:30) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli wydłużyć wiek emerytalny to tylko tym, co przechodzą na emeryturę po 15 latach pracy (mundurowym). Pozostali powinni przechodzić na emeryturę po 35 latach pracy bez względu na wiek.

    Odpowiedz
  • z anglii(2008-06-22 22:35) Zgłoś naruszenie 00

    Wszyscy powinni przechodzić w wieku 65 lat na emeryturę-więc wszystkim trzeba wydłużyć(niektórym pozostanie tak samo).

    Odpowiedz