KPH: 85 proc. homoseksualistów ukrywa swoją orientację w miejscu pracy

21.06.2008, 12:28; Aktualizacja: 22.06.2008, 08:57

85 proc. polskich gejów i lesbijek ukrywa swoją orientację seksualną w miejscu pracy z obawy przed dyskryminacją. Związki zawodowe powinny zająć się ich problemami - to stanowisko Kampanii Przeciw Homofobii.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (15)

  • Zuza(2008-09-01 10:27) Zgłoś naruszenie 00

    Bosz, denerwują mnie ludzie, którzy uważają homoseksualizm za jakąś chorobę i myślą, żę trzeba to leczyć albo przynajmniej się z tym nie afiszować. Ja jestem zupełnie innego zdania, każdy może być z kim chce, nieważne czy to osoba tej samej czy innej płci... Jeżeli ludzie się kochają, nie widzę przeszkód... I nie rozumiem też, jaki wpływ ma zdaniem wielu ludzi orientacja na pracę? Żaden. Nie ważne czy jesteś homo czy hetero, ważne czy Twoja praca jest rzetelna i efektywna.

    Odpowiedz
  • Radzio(2008-06-26 06:32) Zgłoś naruszenie 00

    dopóki ktoś nie doświadczy zupełnie niezrozumiałej fobii, bo tak można to nazwać, innych wobec czegoś, czego nie widać na pierwszy rzut oka, nie zrozumie homofobii.

    polecam wybrać się na paradę o obejrzeć ubranych na czarno wyrostków, którzy jednym chórem skandują jakieś faszystowskie hasła. niezapomniane przeżycie, zwłaszcza, że niedaleko stoją spokojni ludzie z kolorowymi tęczowymi flagami.

    te faszystowskie hasła... mówią o tym, że nie możesz okazywać uczuć ani chodzić ze swoim facetem za rękę. zero empatii, zero myślenia.

    Odpowiedz
  • guziok(2008-06-23 19:58) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo mi się podobają te komentarze to miło że tak dużo ludzi ma takie zdanie mnie też nikt nie pyta z kim sypiam albo czy dziś spałam z mężem
    co to obchodzi mjgo racodawcę albo współpracowików to wy sztucznie
    tworzycie problem i wmawiacie wszystkim że jesscie dskryminowani
    to nie prawda

    Odpowiedz
  • jar(2008-06-22 10:01) Zgłoś naruszenie 00

    Jak się z tym tak obnoszą to niech son\bie na plecach napiszą "jestem ......." wówczas nie tylko w miejscu placu ale i na ulicy będą rozpoznawalni.

    Odpowiedz
  • Reso(2008-06-21 23:35) Zgłoś naruszenie 00

    Czyżby cenzura wykasowała moją opinię?

    Odpowiedz
  • frozen(2008-06-21 19:15) Zgłoś naruszenie 00

    Dokładnie kogo obchodzi?Każdy może być kim chce,tylko ma pracować!Czy KPH zależy na tym,żeby wymyśleć przymusowe plakietki kto ma jaką orientację i że np. nie można zwolnić homoseksualistów to tak na początek.Wszyscy wiedzą,że wtedy wszyscy się nagle"okażą" homo i będą robili chorobowe 2 miesiące(płatne oczywiście) i nikt nie może ich zwolnić.Będą masowe nadużycia,przecież wiemy,że polak najlepiej i w zasadzie tylko potrafi...być cwaniakiem.Powodzenia...Czy związki zawodowe naprawde chcą zrobić z Polski ruinę?

    Odpowiedz
  • Kris(2008-06-21 17:55) Zgłoś naruszenie 00

    A kogo to obchodzi kto z kim spi?? Pracownik ma pracowac a nie propagowac swoje skłonnosci seksualne w miejscu pracy!!

    Odpowiedz
  • Radzio(2008-06-21 17:42) Zgłoś naruszenie 00

    ja tam do heteroseksualistów nic nie mam, jeśli chcą, to niech okazują swoje uczucia. w sumie nie przeszkadza mi to.

    Odpowiedz
  • obywatel(2008-06-21 16:04) Zgłoś naruszenie 00

    do "reso" BRAWO!!!!! dobrze to napisałeś!!!!!

    Odpowiedz
  • z anglii(2008-06-21 15:56) Zgłoś naruszenie 00

    Przecież pracodawcę wogóle nie interesuje jaką kto ma orientację czy jest hetero czy homo czy bi czy coś tam jeszcze.Pracownik,jak sama nazwa wskazuje jest od pracowania,nie ważne kim tylko jakość i ilość wyrobów bądź usług jest ważna dla pracodawcy,nic więcej.No ale tak,pracodawca nie ma innych problemów na głowie[bieganie po urzędach,kontrole,wiązanie końca z końcem(bo powyżki płac,podatki)],niż interesowanie się prywatnym życiem pracownika.

    Odpowiedz
  • Postępowy(2008-06-21 15:09) Zgłoś naruszenie 00

    Kazirodcy, jeśli np są braćmi też nikogo nie krzytwdzą, a muszą ukrywać swoje skłonności w 100%.

    Odpowiedz
  • ktomaczas(2008-06-21 15:05) Zgłoś naruszenie 00

    ani niema badani, ani spraw sadowych o dyskrymiacje - jedno wielkie wmawianie ludziom , ze jest jakis problem.

    Zmuszanie ludzi do akceptacji homoseksualizmu (istnieje wiecej badan ze to cecha nabyta niz przyrodzona) tez jest dyskryminacja.

    Odpowiedz
  • JELEŃ(2008-06-21 14:32) Zgłoś naruszenie 00

    skąd to wiesz, jak to policzyłeś

    Odpowiedz