Warszawa: demonstracja w obronie prawa pracy

20.06.2008, 12:59; Aktualizacja: 20.06.2008, 18:49

"Dość represji i wyzysku! Łapy precz od Kodeksu Pracy!" - pod takim hasłem przeszła w piątek ulicami Warszawy demonstracja przeciwników zmian w kodeksie pracy.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (56)

  • Martusia ;*(2009-05-13 15:28) Zgłoś naruszenie 00

    kurde . mam jutro kartkówke z hipy .;((
    i co to jest okupant . beznadzieja .!

    Odpowiedz
  • m; b(2009-05-13 15:27) Zgłoś naruszenie 00

    lol

    Odpowiedz
  • 56 rocznik(2008-06-24 21:24) Zgłoś naruszenie 00

    Do tych wszystkich piszących z Anglii chcę dodać , że jeszcze wszyscy jesteście młodzi gdy będziecie 50 + i zdrowie szwankujące to naprawdę będziecie pragneli emertury i żeby chociaż kilka lat spokojnie pożyć. Wspomnisz moje słowa Ty co pracujesz cztery lata w Anglii,

    Odpowiedz
  • Mirek(2008-06-23 22:09) Zgłoś naruszenie 00

    wkurzony - paszol won kapitalisto! I tak kiedys przegracie bo nas jest wiecej i zawsze bylo nas wiecej. Trudno nam sie tylko zorganizowac, a wy juz dbacie o to by tak bylo. Jak ludzie w tym kraju pracuja na zycie po 12 godzin na dobe, jak w XIX wieku, to potem nie maja juz sily na spoleczne dzialania. Wy cale dnie nic nie robicie tylko sie drogimi furami rozbijacie i w tluste brzuchy pchacie sobie kawior. Te sily jednak trzeba od czasu do czasu wykrzesac, bo inaczej wdepcza nas w ziemie. Ta demonstracja miala ponad 2000 uczestnikow. Wierze, ze nastepnym razem bedzie nas jeszcze wiecej. Jak uwierzymy, a wystarczy chciec, odzyskamy nasze panstwo z waszych brudnych lap i bedziemy sprawiedliwie dzieli owoce naszej pracy. Na poczatek dostaniecie podatki jak w Szwecji, kraju gdzie przecietnym ludziom zyje sie bardzo dobrze, a podatki dla bogaczy siegaja 60%. I nikt nie narzeka. Tylko u nas tzw. pracodawcy wieznie lamentuja, ze tak im ciezko, choc podatki placa o wiele nizsze.

    Odpowiedz
  • Gustaw(2008-06-23 17:08) Zgłoś naruszenie 00

    Popierasz sam siebie.Zmieniasz tylko nicki i klepiesz wszędzie to samo.

    Odpowiedz
  • wkurzony(2008-06-23 12:36) Zgłoś naruszenie 00

    popieram 45 w 100 kolege zANGLII
    gdzie te tysiace ludzi w warszawie. propaganda zwiazkowa.gora 1500 z calej polski sie zjechalo. ale sie zwiazkowcy skompromitowali.
    tu trzeba margaret tacher - wziac zwiazkowcow za m****** i trzymac az sami nie padna

    Odpowiedz
  • popierająca(2008-06-22 20:26) Zgłoś naruszenie 00

    Dokładnie Mirku.

    Odpowiedz
  • Mirek(2008-06-22 19:59) Zgłoś naruszenie 00

    Co ty mi tu piszesz o wzroscie w Anglii? Tyle samo tam biedny czlowiek na tym wzroscie zyskal, co i u nas zyskuje, choc wzrost mamy wysoki. Wszystko przezera nieliczna wartwa zlodzieji. Guzik mnie obchodzi taki wzrost. Kiedys podawano chociaz ile chleba, masla, kielbasy, telewizorow itd. mozna bylo kupic za pensje i te liczaby byly cos warte. Dzis nikt tak nie liczy wzrostu gospodarczego, bo okazaloby sie ze ludziom w tym tzw. wolnym kraju zyje sie jeszcze gorzej. Ludzie sa wolni od chleba, pracy, mieszkania i przyszlosci. Taka rzeczywistosc zafundowal na Balcerek i jego inne pomioty

    Odpowiedz
  • Mirek(2008-06-22 19:54) Zgłoś naruszenie 00

    do goscia z Anglil.
    Za emerytury powinni ludziom placic burzuje. Za to ze cale zycie karmia sie nasza krwia i zyja w niesamowitym przepychu. Coraz wiekszym. Podatki ludziom zwiekszaja liberalowie i nie ma to nic wspolnego z emeryturami, ale z tym ze burzujom te podatki sie zmniejsza, bo musza sobie 10 - ta chalupe z basenem budowac, choc ludzie nie maja co zrec. Za ich mniejsze podatki placa najbiedniejsi i to oni utrzymuja panstwo. Bo rzadza liberalowie, czy to z PO, czy z PIS czy z SLD. Bez roznicy. na nas chce rzad oszcvzedzac, by potem te pieniadze wydac na zabijanie kobiet i dzieci w Iraku i Afganistanie. Takei sa pozytki z tych "oszczednosci" na naszych emeryturach w kapitalistycznym panstwie.

    Odpowiedz
  • Mirek(2008-06-22 19:48) Zgłoś naruszenie 00

    do goscia z angli:
    Pracodawca daje prace? jaja sobie robisz? Najpierw ukradl mi zaklad ktory budowal w PRL moj ojciec. Nic do niego nie wniosl, tylko zaczal pobierac haracz od tego co ja wypracowuje i ty mowisz ze on mi cos daje? To moze ja ci ukradne samochod, a potem ci go dam i karze ci byc mi wdziecznym do konca zycia? Pracodawca nic nie daje. Nie pracuje a zarabia 1000 razy lepiej niz ja. Sami mozemy pracowac dla siebie i naszych bliskich. Bat na naszym karku nie jest nam potrzebny. Pracujemy najwiecej i najdluzej w Europie. Pracujemy juz nawet wiecej niz Japonczycy. Statystyki o tym mowia. My chcemy zyc za nasza prace bo to my tylko wytwarzamy dobra. Im sie nic nie nalezy. Niech sie stad wszyscy wyniosa. Zostanie wiecej dla nas, uczciwych ludzi do podzialu!

    Odpowiedz
  • precz z liberałami(2008-06-22 15:44) Zgłoś naruszenie 00

    Ten niby z anglii jak ta wielka mucha.Pod każdym tematem siada i zostawia...co wydali.

    Odpowiedz
  • z anglii(2008-06-22 12:24) Zgłoś naruszenie 00

    Radzę poczytać o Margaret Thatcher:
    Wskutek polityki Margaret Thatcher już na początku lat osiemdziesiątych odnotowano wzrost gospodarczy, zmniejszenie podatków oraz spłaszczenie krzywej progresji podatkowej. Gospodarka brytyjska została wyprowadzona z zapaści, a rosnąca inflacja opanowana. Do dziś utrzymuje się ona na poziomie 2,5 %. Spadek Dochodu Narodowego został zahamowany, a konkurencyjność brytyjskich przedsiębiorstw wzrosła na arenie międzynarodowej. Nie dziwi więc, że wzrósł także prestiż kraju. Zmniejszenie cen podstawowych produktów skutkowało możliwością zabezpieczenia potrzeb najuboższej ludności. Negatywnym efektem był wzrost bezrobocia, które jednak już w latach dziewięćdziesiątych zaczęło spadać. „Żelazna Dama” przywróciła tradycyjny brytyjski model kulturowy.

    Odpowiedz
  • z anglii(2008-06-22 12:14) Zgłoś naruszenie 00

    I dziśaj Anglicy jej za to dziękują i Polacy mieszkający tam też,że mogą jeździć do Anglii do pracy.Skoro tu w Polsce przedsiębiorcy mają tak dobrze,to czemu inwestycje ciągle omijają Polskię,to idą do Czech to do Słowacji to na Węgry,nawet do Zachodniej europy,a nigdy do Polski-to jest napewno wg ciebie znak tego,że w Polsce pracodawcom jest tak dobrze.

    Odpowiedz
  • z anglii(2008-06-22 12:10) Zgłoś naruszenie 00

    Po 1 pracodawca daje pracę,niektórzy pracodawcy nawet bardzo dużo,więc gdyby ich nie było to ty nie miałbyś pracy,prosta sprawa.Po 2 jakimi są pasożytami,jak dają pracę?Czyli wg ciebie pracodawca może pracować w trudnych warunkach,a pracownik nie?Dobrze wiesz,że każdy pracodawca tak zaczynał,pracował dużo,żeby otwożyć własną firmę.Ty też mógłbyś mieć własną firmę,gdybyś chciał latać codziennie po urzędach i użerać się z pracownikami,bo im nie chce się pracować i łaskę robią,że pracują-nikt ich nie zmusza.Emerytury nie są przywilejem,ale wsześniejsze emerytury,czy tzw.pomostowe są wielkim przywilejem,który jest tylko w Polsce.Aha i gdyby nie był przywilejem to o co tak naprawde z tymi protestami chodzi-skoro to nie przywilej.Mówisz,że pracodawcy kradną,ale nie widzisz tego,że ludzie siedząc na emeryturach pomostowych automatycznie wymuszają wysokie podatki(3 z kolei najwyższe w Europie).Wysoki VAT wysokie akcyzy.Ps. W Anglii Mrs Thatcher ze związkami zawodowymi zrobiła porządek w 80tych

    Odpowiedz
  • Mirek(2008-06-22 11:57) Zgłoś naruszenie 00

    kolesiu z anglii, ktory uzalasz sie nad losem przedsiebiorcow (pasozytow). Emerytury nie sa zadnym przywilejem. To efekt walki ludzi pracy z kapitalem. Przywileje maja wylacznie kapitalisci w tym kraju. Czy przywilejem jest to ze nauczyciel, czy gornik pojdzie na wczesniejsza emeryture, za ktora i tak nawet lekow sobie kupic nie moze? Nie! To zdobycz swiata pracy! Czy moze przywilejem jest jednak to, ze jakis zlodziej kradnie mi z kazdej mojej wypracowanej godziny 90% jej wartosci, zeby sobie za to kupic kolejnego Maybacha? I ciagle mu malo. I ciagle maja roszczenia o wiecej i wiecej. Dosc tej niesprawiedliwosci! To my jestesmy pracodawcami, bo to my dajemy nasza prace i tworzymy. Ci zlodzieje nic nigdy nikomu nie dali. Kradna nasza prace i placa nam za nia glodowe pensje. Przez cale zycie uczciwie jednego dnia nie przepracowali i kiedys gniew ludu ich dosiegnie! W Angli tez umieja ludzie walczyc i wychodzic na ulice. Ty o tym nic nie wiesz, bo pewnie lizesz tylko tylek swojemu panowi.

    Odpowiedz
  • Mirek(2008-06-22 11:47) Zgłoś naruszenie 00

    Do goscia niby z anglii. Nie wracaj tu. Nikt tu na ciebie nie czeka. W nosie mamy twoich pracodawcow. Niech sie wynosza do diabla!. Bez nich dla nas wystarczy. Sami mozemy produkowac samochody, kopac wegiel, budowac statki. Żaden pan z batem nad glowa nie jest nam do tego potrzebny. Koniec niewiolnictwa. Jak sie kiedys wladza zmieni to wywlaszczymy pasozytow i niech ida sobie stad, ale w skarpetkach. Albo niech zostana, jak chca uczciwie pracowac, np. w kamieniolomach. Tam ich miejsce. Tylko samorzad pracowniczy moze zmienic los ludzi pracy. Wytworami naszej pracy bedziemy sie dzielic stosownie do wartosci tej pracy. Tzw. "praca" przedsiebiorcy nie jest warta nawet 4 zl na godzine! Venceremos! bo jest nas wiecej i mamy wspolne interesy.

    Odpowiedz
  • z anglii(2008-06-22 11:18) Zgłoś naruszenie 00

    Ciąg dalszy:
    Praca w niebezpiecznych wykopach,to co może ja mam nakrzyczeć na wykop,żeby nie był taki niebezpieczny,albo nakrzyczeć na chemikalia,żeby nie były niebezpieczne(po są maski).A w innych krajach myślisz,że nie ma wykopów niebezpiecznych,ani chemikaliów czy jak?Aha i czy ktoś ciebie przywiązuje łańcuchem do pracy w czynnikach rakotwórczych?W takim razie mam taki fajny pomysł-możesz się zwolnić i gdzie indziej poszukać sobie pracy.Mój drogi chorobowe jest 31 dni,opłacane,radzę się zapoznać z polskim prawem.W Polsce pracować jest dużo łatwiej niż w innych krajach."praca na wysokościach bez badań i zabezpieczeń"--->to co chwilę słyszelibyśmy,że ktoś spadł z jakiejś tam wyskokości."przekraczanie dopuszczalnych norm czasu pracy"--->bardzo śmieszne w Polsce jest jedynie skracanie dopuszczalnych norm czasu,bo gdyby pracodawca tak zrobił to mógłby od razy zamykać,a za nadgodziny chcecie 200% wynagrodzenia.
    Więc radzę tobie,żebyś przeczytał statystyki.

    Odpowiedz
  • z anglii(2008-06-22 11:07) Zgłoś naruszenie 00

    Człowieku sam sobie zaprzeczasz i zaprzeczasz prawu jakie panuje w Polsce.Piszesz:"Emerytury pomostowe to sposób na zrobienie coś ze starszymi pracownikami na rynku, na którym był taki nadmiar młodej i głupiej siły roboczej, że można było nią orać niemal za darmo"--->Niestety teraz(kiedyś był nadmiar!) jest odczuwalny brak pracowników na rynku,dzięki pomostówkom.Na pomostówki ma prawo 1.100.000 osób,więc co roku taka liczba odchodzi z rynku pracy,na garnuszek państwa,czyli podatków,czyli nas.
    Piszesz o łamaniu praw pracowniczych,a nie wiesz,że firma działająca w Polsce musi przechodzić przez kontrole około co tydzień,to sanepid,to inspekcja pracy to od ochrony środowiska,to od badania natężenia światła,badanie odczynników chemicznych...i dalej mógłbym tak wymieniać.
    Gdyby w Polsce chociaż coś było nie tak z niewypłaceniem wynagrodzenia,to od razu firma by płaciła kary za maltretowanie pracownika,w Niemczech np. to normalne,że ktoś nie dostał w terminie wynagrodzenia.

    Odpowiedz
  • polak(2008-06-21 23:29) Zgłoś naruszenie 00

    Ponadto:
    chorobowe nie jest bezpłatne i nie trwa 31 dni. Skracanie czasu pracy to już są brednie, o których nawet szkoda pisać. Niska produktywność? Poczytaj statystyki. Nie jest winą pracownika, że w Polsce pracuje łopatą, a Europie koparką. Wydajność jest winą głupiego "menedżmentu".
    Ale w tym wszystkim naistotniejsze jest to co ty jeszcze robisz o tej porze przed komputerem? Dobranocka była o 19.

    Odpowiedz
  • polak(2008-06-21 23:22) Zgłoś naruszenie 00

    Do z anglii
    Użycie "y" było sarkazmem do twojej angielskości. Zresztą nie wiem po co to piszę, skoro nie załapałeś sam, są niskie nadzieje, że zrozumiałeś cokolwiek. Tłumaczenie ci zalet systemu kapitałowego czy zastępowalności pokoleń to strata mojego czasu, dlatego może zrozumiesz prostsze kwestie. Emerytury pomostowe to sposób na zrobienie coś ze starszymi pracownikami na rynku, na którym był taki nadmiar młodej i głupiej siły roboczej, że można było nią orać niemal za darmo. Co do praw pracowniczych no to ci wymieniam: 1) Niewypłacanie wynagrodzeń, 2) nieterminowe wypłacanie wynagrodzeń, 3) niepłacenie za nadgodziny, 4) przekraczanie dopuszczalnych norm czasu pracy, 5) nieprzestrzeganie przepisów BHP w tym: a) praca w niezabezpieczonych wykopach, b) praca na wysokościach bez badań i zabezpieczeń, c) praca w narażeniu na czynniki rakotwórcze, chorobotwórcze, teratogenne..... mogę wymieniac jeszcze długo.

    Odpowiedz