ZUS może mieć opóźnienia w przyznaniu emerytur

autor: Bożena Wiktorowska16.06.2008, 03:00; Aktualizacja: 16.06.2008, 13:35

Za pół roku ZUS ma ustalać nowe renty i emerytury kapitałowe oraz pośredniczyć w wypłacie świadczeń z OFE. Sejm nie zajął się jeszcze projektami ustaw będących podstawą do wypłaty nowych świadczeń. Eksperci rynku informatycznego twierdzą, że ZUS może nie zdążyć z przygotowaniem systemu do nowych zadań.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (42)

  • AC/DC(2008-06-16 05:57) Zgłoś naruszenie 00

    A co tu komentować, to takie nasze-Polskie.

    Odpowiedz
  • maltik(2008-06-16 06:59) Zgłoś naruszenie 00

    I jak zwykle błędne decyzje ZUS będą bezkarne, a pracownik swoich racji będzie musiał dochodzić na drodze sądowej latami.

    Odpowiedz
  • rencista 1 grupa lezacy.(2008-06-16 07:53) Zgłoś naruszenie 00

    jak zwykle udupia najbiednieszych co maja niskie swiadczenia nieroby z sejmu nieuki njiedlugo wybory rencisci nie zapomna tych obiecanek kture zostaly niedotrzymane przez rzad platformy precz z karierowiczami z sejmu ...

    Odpowiedz
  • Wacek(2008-06-16 07:55) Zgłoś naruszenie 00

    Tak wygląda Cud Tuska

    Odpowiedz
  • Juzia(2008-06-16 08:00) Zgłoś naruszenie 00

    Czy kogoś to dziwi? To było wiadome od początku - i jak zwykle winny będzie ZUS i jego pracownicy - a nie rząd, bo przecież oni zawsze mają czas i nigdy nie marnotrawią pieniędzy. Utnie się znowu komuś pensje i będzie ok.

    Odpowiedz
  • rencista(2008-06-16 08:04) Zgłoś naruszenie 00

    to nomalne że ZUS nie zdąży,nie jest to takie łatwe w szybkim tempie

    Odpowiedz
  • p.z(2008-06-16 08:23) Zgłoś naruszenie 00

    PANIE MORDASEWICZ ,co to znaczy" mniejszym złem".Pana oczywiście nigdy nie obchodzili ludzie i to że przez błędy ZUS będą przez lata dochodzili swoich praw.Niech Pan powie,CZY BIERZE PAN ODPOWIEDZIALNOŚĆ za błędy w programie i marnotrawienie publicznych pieniędzy?

    Odpowiedz
  • Przyszły emeryt(2008-06-16 08:28) Zgłoś naruszenie 00

    Nie macie co się spieszyć i tak nowa ustawa o emeryturach nie będzie uchwalona do końca roku, a jak uchwalą to nasz Prezydent RP ja z pewnościa zablokuje jako knota i nadal bedą jeszcze przez rok a moze dłuzej beda obowiązywały stare zasady przechodzenia na emeryture i wypłat świadczen emerytalnych.

    Odpowiedz
  • Zrozpaczona 54 latka(2008-06-16 08:33) Zgłoś naruszenie 00

    Pan Mordasewicz się cieszy,bo wtedy roczniki 54++++ zostanią w ten sposób pogrzebane a o to chodzi właśnie Lewiatanowi,nie dopuścic do wydłużenia przywilei właśnie dla rocznika 1954/kobiety/i 60 mężczyżni.To jest s p r a w i e d l i w o ś ć.To nie jest d y s k r y m i n a c j a.

    Odpowiedz
  • cyceron(2008-06-16 09:13) Zgłoś naruszenie 00

    rozwiązanie jest proste. Zlikwidować KRUS i przyporządkować zusowi. A jak rolnicy wyjdą z kosami na sztorc to do negocjacji wysłać mądrali z Lewiatana.
    Po dugie trzeba wskazać WSZYSTKIE PRAWDZIWE PRZYCZYNY kłopotów zus a nie zwalać całą winę na "wcześniejszych", np. ile to tam nazbierało się odsetek dla OFE od początku reformy.

    Odpowiedz
  • OLA I ALA(2008-06-16 09:37) Zgłoś naruszenie 00

    I NA TO CZEKAŁAM . 1954 DO PRZEDŁUŻENIA PO STARYCH ZASADACH.TAK TRZYMAĆ.

    Odpowiedz
  • ezana(2008-06-16 09:45) Zgłoś naruszenie 00

    8: Przyszły emeryt
    Oby te słowa okazały się prorocze,

    Odpowiedz
  • Jerzy(2008-06-16 10:13) Zgłoś naruszenie 00

    Po co tyle rabanu. Nie znosić wcześniejszych emerytur, ale znowelizować ustawę poprzez wydłużenie lat pracy - kobiety 35 lat, mężczyźni 40 lat. I po kłopocie.

    Odpowiedz
  • 1954 ela(2008-06-16 10:22) Zgłoś naruszenie 00

    Do rencisty. przypuszczam że czytasz o tym co robi sejm , a wyglada na to , że powatarzasz to , co mówi PIS. Masz prawo popirać PIS ale bądż sprawiedliwy w osądzaniu ludzi, i wysłuchaj kazdej strony,

    Odpowiedz
  • YOGI(2008-06-16 10:32) Zgłoś naruszenie 00

    Bez względu na wiek emerytura dla kobiety z 35 l.stażem i dla mężczyzny z 40 l.stażem a nie wymyślanie wyższych zasiłków ,praca dla ludzi po 50.

    Odpowiedz
  • Andrzej(2008-06-16 10:48) Zgłoś naruszenie 00

    Zasady obliczania i wypłaty emerytur z pierwszwego filara są znane już od blisko lat dziesięciu i nikt nie planuje ich zmiany. Projekt ustawy o emeryturach pomostowych i rentach przewiduje analogiczne zasady obliczania i wypłaty świadczeń emerytalnych jak w pierwszym filarze stąd operacja modyfikacji oprogramowania nie powinna nastręczać problemów. Natomiast emerytur z II filara będzie zaledwie kilka tysięcy tak że nawet ich ręczne wyliczenie nie będzie stanowiło problemów.

    Odpowiedz
  • filozus(2008-06-16 11:06) Zgłoś naruszenie 00

    ZUS-owskie bezprawie trwa. Wpisz w wyszukiwarce: Bloger Adam Kłykow i czytaj "ZUS - szczyt głupoty"

    Odpowiedz
  • 54/30(2008-06-16 11:44) Zgłoś naruszenie 00

    No, moja modlitwa chyba zostanie spełniona!.

    Odpowiedz
  • śmieszno i durno(2008-06-16 11:56) Zgłoś naruszenie 00

    Spieszcie się spieszcie bo emeryci mogą poumierać i co wtedy zrobicię z tą kasą którą wpłacali do ZUS przez 37 -40 lat swojej ciężkiej źle wynagradzanej pracy. A to jest część wynagrodzenia w wysokości 46% nie odebranego w czasie. Teraz rząd robi wszystko razem z posłami "PRACOWNIKAMI SEZONOWYMI" by dorwać się do tej kasy i jak najmniej wypłacić emerytom.
    Zasada jest taka : do tej pory dla rządzących obowiązywało prawo, ale ono nam się nie podoba i zrobimy inne. Pozabierać przywileje, zabrać kasę i wmówić że jak pracowałeś przez 40 lat w warunkach szczególnych i dożywasz wieku 60 lat to teraz kochanieńki zmieniamy zasady i wmawiamy ci że pracowałeś w senatorium, Jakie szkodliwe? czy żeś emerycie ogłupiał? Zmieniamy i koniec. do tej pory graliśmy w szachy, ale od 1.01 2009 gramy w bierki..... więc nie marudź, dostaniesz pomostówkę i na drzewo emerycie......
    Emerytura więc jest łaską Pańską a nie odłożoną kasą przez lata pracy.

    Odpowiedz
  • Kobas(2008-06-16 12:45) Zgłoś naruszenie 00

    Ja 2.01 2009 kończę 55 lat i nie wyobrazam sobie,że nie będe mogła isc na wczesniejsza emeryture. Jestem juz osobą spracowaną. mam 36 lat pracy , wychowałam i wykształciłam dwie córki nie zapisałam się do drugiego filaru bo obiecano nam, że ci co zostaną tylko w ZUS-ie na emeryture przejda według starych zasad i ja tak chce. Zgromadzone przez lata środki powinny byc wykorzystane przezemnie lub moich bliskich jezeli ja nie dożyje emerytury a nie przez rząd, posłów czy senatorów. To są moje ciężko i uczciwie wypracowane pieniądze. Ostanio ZUS przysłał mi prognoze mojej emerytury w 2014 r. i jest ona niższa niż to co ZUS zabrał z moich zarobków w 2007 r.

    Odpowiedz