ZUS może mieć opóźnienia w przyznaniu emerytur

autor: Bożena Wiktorowska16.06.2008, 03:00; Aktualizacja: 16.06.2008, 13:35

Za pół roku ZUS ma ustalać nowe renty i emerytury kapitałowe oraz pośredniczyć w wypłacie świadczeń z OFE. Sejm nie zajął się jeszcze projektami ustaw będących podstawą do wypłaty nowych świadczeń. Eksperci rynku informatycznego twierdzą, że ZUS może nie zdążyć z przygotowaniem systemu do nowych zadań.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (42)

  • babcia(2008-10-20 18:13) Zgłoś naruszenie 00

    nie było i nie będzie dobrze.nigdy.b

    Odpowiedz
  • Iwa(2008-09-22 13:24) Zgłoś naruszenie 00

    Kochany " emerycie" (poz.29), cóz Ty możesz wiedzieć o pracy urzędników ZUS,ludzi słabo opłacanych,kiedy pracownicy odchodzą na emeryturę na ich miejsce nie przyjmuje się nikogo,a wręcz orze się pozostałymi, tylko w moim dziale z trzech etatów zrobiono jeden, często wracam do domu ok.godz 18,19, a na to czy mogę pracować dłużej muszę mieć zgodę kierownika, który po 15 je w domku smaczny obiadek nie interesując się co robią jego pracownicy. Więc nie wydawaj pochopnych opinii. Iwa roczni 1954 (35 lat pracy)

    Odpowiedz
  • drake/999-olsztyn(2008-09-02 12:27) Zgłoś naruszenie 00

    do ;29;, kolego idż i spytaj co się dzieje, nie czekaj aż do ciebie łaskawie przyślą coś co ciebie uspokoi, ja składałem wniosek o emeryturę tą w/g nowych przepisów w zusie olsztyńskim i w ciągu 3 tygodni miałem odpowiedż ile dostanę i kiedy przyjdzie pierwsza emerytura na konto, tak że nawet dostałem troszeczkę więcej jak sobie sam wyliczyłem, mam lat 63 i46 lat pracy na t/z państwowym, ale myślę że już dostałeś bo twój wpis jest z czerwca, pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • Bida(2008-08-21 10:47) Zgłoś naruszenie 00

    Mordasiewicz ,Gwiazdowski całe lata ci sami ludzie.Nic nowego idobrego.tylko coraz większe zło.A PFRON dalej olewa rencistów nie wypłacając im refundacji.

    Odpowiedz
  • alutka(2008-07-17 11:08) Zgłoś naruszenie 00

    masz racje eeee !

    Odpowiedz
  • ADAM 61/43(2008-07-10 17:46) Zgłoś naruszenie 00

    I tak proszę państwa jesteśmy świadkami cudu w wykonaniu premiera Tuska jego rządu i Platformy Obywatelskiej i przestanmy płakać to dzięki nam cudowna Platforma Obywatelska sprawuje władzę z poparciem ponad 50 % i tak uśmiechnięty DONALDZIE TRZYMAJ.

    Odpowiedz
  • Marek 1949 rok(2008-07-10 10:29) Zgłoś naruszenie 00

    jedni się cieszą ze urodzili się w 1948 roku i posiadają 35 letni staz pracy przechodząc w tym roku na zasluzona emeryturę , drudzy urodzeni w 1949 roku posiadający 40 letni staz pracy musza jeszcze pracowac 5 lat dłuzej jak dozyja. Jest to jawna dyskryminacja chyba znowu Pan Rzecznik Praw Obywatelskich oraz posłowie opozycyjni muszą podjąc decyzje za Rządzących

    Odpowiedz
  • eeee(2008-07-07 12:40) Zgłoś naruszenie 00

    A propo MOrdasiewicza
    W TVP powiedział że zarobki dla pracowników niewykwalifikowanych są tak niskie ,Bo ta praca jest prymitywna
    Więc dla Mordasiewicza i zarobki muszą być prymitywne
    Po co prymitywom pięniądze?

    Odpowiedz
  • jecki(2008-06-26 06:41) Zgłoś naruszenie 00

    Mordasiewicz najlepiej niech wyjedzie do swojej ojczyzny Izraela i tam niech wprowadza swoje durne pomysły,ale z pewnością tam mu tego nie pozwolą.Nas niech zostawi w spokoju i głupot niech nie opowiada o emeryturach.

    Odpowiedz
  • sarna 56lat(2008-06-23 15:12) Zgłoś naruszenie 00

    ZUS celowo okrada rencistow i emerytow .Jestem na emeryturze ale dopatrzylam sie ze do ustalenia podstawy wymiaru swiadczenia nie ujeto mi kwot wyplaconych w latach 1993 , 1999-2000, oraz zasilek w roku 2000 przez co moja renta a obecnie emerytura byla nizsza o 30% .Kto mi teraz to zwroci skoro ZUS uwaza ze chorobowe nie moze byc brane pod uwage i maja wszystko w nosie.Chorobowe mialam w roku 2000

    Odpowiedz
  • mirek 59 lat(2008-06-19 15:06) Zgłoś naruszenie 00

    przedluzyc obowiazujace reguly o rok nie wprowadzac przepisow bubli ktore narobia wiecej balaganu niz porzytku juz nie raz to przerabialismy

    Odpowiedz
  • ezana(2008-06-17 09:58) Zgłoś naruszenie 00

    28: płatnik
    "w zusie pracują stare..."
    Jak wprowadzą podwyższony wiek emerytalny to będą tam pracować jeszcze starsze no i może o to chodzi aby u nich nie można było załatwić żadnej sprawy,

    Odpowiedz
  • ezana(2008-06-17 09:55) Zgłoś naruszenie 00

    Ten facet na zdjęciu (Starzyk) wyrażnie się modli się tylko o co czy o to aby system zadziałał czy aby nie zadziałał bo brak odpowiedniego komentarza pod zdjęciem. Panie Starzyk Bóg ma ważniejsze sprawy na głowie,

    Odpowiedz
  • Emeryt 60/42(2008-06-17 00:39) Zgłoś naruszenie 00

    30 kwietnia złożylem wniosek o wcześniejszą emeryturę dołączajc stosowne dokumenty i do dnia dzisiejszego cisza może ktoś wie jak to długo może trwać?. Tak pracują w ZUS.

    Odpowiedz
  • płatnik(2008-06-16 19:42) Zgłoś naruszenie 00

    w zusie pracują stare głupie i niekompetentne baby, które nie raczą zajrzeć w przepisy i mają w d... dokształcanie no i mamy efekt tysiące ludzi a wyniki żadne każdy kto prowadzi od dłuższego czasu firmę wie że tylko w zusie zdarzają się takie cuda że potrafią wystawić wniosek o niezaleganiu a po kilku latach koto rozlicza nieco bardziej rozgarnięta baba i nagle się okazuje że wykryła błędy które wcześniej nie wykryto i trzeba korygować okresy które wg zusu były ok. Ale żadnej odpowiedzialności nie ma Powinni im robić jakieś testy na wiedzę bo to żenada przecież no ale jak się pracuje tylko po to by czekać na emeryturę to taki efekt mamy

    Odpowiedz
  • üö(2008-06-16 18:59) Zgłoś naruszenie 00

    "System informatyczny ZUS to najwiekszy tego typu system w Europie".
    Nie mozna tego "monstrum" podzielic na kilka mniejszych systemow, ktore bylyby sprawniejsze?

    Odpowiedz
  • Kobieta (też z rocznika 1956)(2008-06-16 18:19) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego nie można uczciwie przedłużyć do 2012r.wcześniejszego nabywania prawa do emerytury ? a nie tak: raz rocznik 1952, za rok 1953, a teraz co,,1954 a reszta roczników to GORSZE DZIECI ? a 1955 .1956.A może to losowanie w "szczęśliwy numerek".Szkoda tych pracowników ZUS-u ,którzy będą orać , czy rząd tego nie rozumie??? ZUS alarmuje,ale czy w ZUS-ie to nie pracują ludzie??? Rządzie- dla kogo ty wreszcie jesteś?

    Odpowiedz
  • też 1956(2008-06-16 15:15) Zgłoś naruszenie 00

    Popieram poz.23 ja teraz mam już 35 lat pracy

    Odpowiedz
  • rzad oszustow(2008-06-16 14:40) Zgłoś naruszenie 00

    "Za pół roku ZUS ma ustalać nowe renty i emerytury kapitałowe oraz pośredniczyć w wypłacie świadczeń z OFE. Sejm nie zajął się jeszcze projektami ustaw będących podstawą do wypłaty nowych świadczeń. Eksperci rynku informatycznego twierdzą, że ZUS może nie zdążyć z przygotowaniem systemu do nowych zadań."

    Elektoracie peło widzicie gdzie wasz rzad ma narod (ciemny ludzie)?? rzadza juz prawie 8 m-cy i jeszcze nic lenie patentowane nie zrobili. Jak gdyby nic ot tak sobie mowia, ze nie zdarza, a co z ludzmi wegetujacymi w tym neoliberalizmie?? Nie dosc , ze pseudoreforma Balcera napchala kiesy cwaniakom, a emeryci dostana polowe tego co wpalcali, to jeszcze okazuje sie, ze troche sobie poczekaja, bo rzad leni zajmuje sie pijarem i tematami zastepczymi, zamiast zabrac sie do pracy. Kpia ze spoleczenstwa, ale o swojej ustawie kominowej nie zapomnieli, by zylo im sie lepiej...

    Odpowiedz
  • Rocznik1956(2008-06-16 14:31) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem kobietą rocznik 1956 ! w 2011 będę miała 30 lat pracy i wiek 55 lat !.
    Chcę też odejść na wcześniejszą emeryturę, zakład prawdopodobnie zamkną, dlaczego mam iść na zasiłek dla bezrobotnych lub świadczenie przedemerytalne ? podobno tylko OPZZ wnioskował za wydłużeniem okresu przechodzenia na wcześniejsze emerytury do 2012.

    Odpowiedz