Dłuższy czas pracy może zmniejszyć wydajność pracowników

autor: Izabela Rakowska-Boroń11.06.2008, 03:00; Aktualizacja: 11.06.2008, 15:53

Polsce potrzebne jest wydłużenie tygodniowej normy czasu pracy z 48 do 65 godzin. Nie można jednak zobowiązać pracownika, aby bezterminowo pracował tygodniowo dłużej niż dotychczas.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (14)

  • He he-WASZ KODEKS PRACY(2008-06-11 09:19) Zgłoś naruszenie 01

    niemożna ale można!!! GŁUPKÓW z NARODU robicie czy CO ? Walcie się z waszym kodeksem pracy -ja wolę na czarno!!

    Odpowiedz
  • Kodeks Pracy czy Kodeks Niewolnika?(2008-06-11 09:20) Zgłoś naruszenie 00

    Rząd w Kodeksie Pracy zalegalizował w Polsce niewolnictwo!! Nie wierzycie?
    --Pracownik ma obowiązek po normalnych godzinach pracy na żądanie pracodawcy pozostawać do dyspozycji, w miejscu przez pracodawcę wskazanym –jeżeli miejscem wskazanym jest dom pracownika za pozostawanie do dyspozycji pracodawcy czas wolny się nie należy.
    Kodeks Niewolnika
    Art. 1515. § 1. Pracodawca może zobowiązać pracownika do pozostawania poza normalnymi godzinami pracy w gotowości do wykonywania pracy wynikającej z umowy o pracę w zakładzie pracy lub w innym miejscu wyznaczonym przez pracodawcę (dyżur).
    § 3. Za czas dyżuru, z wyjątkiem dyżuru pełnionego w domu, pracownikowi przysługuje czas wolny od pracy
    -----no ma zrobić NIEWOLNIK który pracuje na kilku etatach —któremu PANU ma SŁUŻYĆ?

    Odpowiedz
  • cd Kodeks Niewolnika?(2008-06-11 09:21) Zgłoś naruszenie 00

    --Pracownik ma obowiązek pozostać na żądanie pracodawcy w godzinach nadliczbowych przy czym pracodawcę nie interesuje czym i w jaki sposób pracownik powróci do domu gdy odjedzie już jego przewóz.---Pracownikowi należy wypłacić najniższe wynagrodzenie bez względu na wykonywany zawód i zakres obowiązków oraz wykorzystywane uprawnienia, co spełnia warunki godnej płacy! To tak jakby jajko ,ser, masło kosztowało tyle samo choć różny jest wkład pracy w wytworzenie tych produktów.
    --Pracownika można formalnie zatrudniać w podległej firmie A aby pracował rzeczywiście w firmie B gdyż firma B nie będzie mu musiała płacić wg swojej UMOWY BRANŻOWEJ i ZUSPu korzystnego czyli podpisanego dla pracowników firmy B tzw. .ZUSPU

    Odpowiedz
  • Obroża elektroniczna(2008-06-11 09:24) Zgłoś naruszenie 00

    Twój pracownik-Twój niewolnik
    O ile wiem nakaz przebywania w domu (dyżur) ma stanowić w połączeniu z obrożą elektroniczną jedną z form wykonywania kary pozbawienia wolności.
    Tym samym nakaz przebywania w określonym miejscu pełnienia dyżuru, nawet poza zakładem pracy, trudno uznać za czas wolny pracownika za który nie należy mu się żadne godne wynagrodzenie tylko najniższe wg stawek PSEUDOLiberała kapitalisty.

    Odpowiedz
  • D.(2008-06-11 10:28) Zgłoś naruszenie 00

    a może by tak styropian wyłożyć pod jakimś dachem i po co jechać do domu kiedy można być do dyspozycji przez całe 24 h przez cały tydzień. Wstyd panowie burżuje, wprowadziliście kapitalizm XIX-wiczny, płace również. Nigdy nie będziecie mieli dosyć?

    Odpowiedz
  • G(2008-06-11 13:02) Zgłoś naruszenie 00

    A może warto by było wznowić i zapoznać z lekturami wcześniej obowiązkowymi . "Za chlebem" "Jaś nie doczekał" Zachodźże słonecznko skoro masz zachodzić , bo nas ręce bolą po tym polu chodzić . Ręce bolą robić , nogi bolą chodzić . Zachodźże słoneczko skoro masz zachodzić".Jak tak dalej będzie , to za kilka lat będzie śpiewane przez naszych wnuków.Może warto zaprotestować juz dziś .I nie pozwolić na odbieranie wywalczonego 8- godzinnego dnia pracy.
    Przecież ten kapitaliym XIX wieczny mamy stopniowo wprowadzany od samego 1989r . Najpierw odebrali wszystkie przywileje . Sami PZPRu mówili i dziwili się, że im sie nie udało odebrać przez 40 lat tego co ówczesne władze i nastepne dokonywały i odbierały przywileje branżowe , zakładowe w majestacie prawa i zatwierdzane w sejmie, senacie i przez Prezydentów. W pośpiechy z dnia na dzień, wpajając nam , że jesteśmy ludzimi wolnymi , a przywileje to przeżytek. Nie dajmy się zwaryjować.

    Odpowiedz
  • P(2008-06-11 13:47) Zgłoś naruszenie 00

    Gdzieś na jakimś forum czytałem, że zbliża się 2012r.Gość chyba jest jasnowidzem, bo jak tak dalej Panowie Burżuje będą pomiatać resztą, to kto wie jak to się skończy ?

    Odpowiedz
  • ks(2008-06-11 13:59) Zgłoś naruszenie 01

    Raporty o wykluczeniu spolecznym pokazuja,że dotyczy to równiez ludzi parcujących na etacie. W Stanach też tacy są. Tyle,ze po pracy idą do pomocy społecznej po zasiłek i po darmową zupę do instytucji harytatywnych.
    Wysokosć minimalnego wynagrodzenia gdyby to przeszło powinna zostać proporcjonalnie zwiekszona.

    Odpowiedz
  • Kamila(2008-06-11 15:56) Zgłoś naruszenie 10

    Uważam, że to forma zalegalizowania niewłaściwych praktyk wydłużania czasu pracy. Według klucza, skoro nie da się ich zniwelować to zalegalizować. Z tego wynika, że najważniejszy jest zysk, gospodarka, a w tym ginie człowiek i jego potrzeby. Przecież człowiek oprócz pracy ma jeszcze żyć, mieć czas zająć się rodziną.

    Odpowiedz
  • P(2008-06-11 16:35) Zgłoś naruszenie 10

    A ja głupi myślałem, że człowiek jest najważniejszy, a mamona ma tylko pomóc mu w egzystencji.Oj stary ja i durny :((((

    Odpowiedz
  • P(2008-06-11 16:37) Zgłoś naruszenie 01

    Zawsze pocieszam sie tym, że obojętnie kto i ile nabije kasy, żeżrą go tak samo robale jak mnie.I to jest jedyna sprawiedliwość na tym padole :))))

    Odpowiedz
  • uważna(2008-06-11 21:11) Zgłoś naruszenie 01

    Najlepiej wprowadzić obowiązek pracy zawodowej do 24 godzin na dobę.

    Zauważyć mozna,że niektórzy kierownicy urzędów szybko by to wprowadzili.

    A miało być coraz lepiej, a my zmierzamy wprost do dna ludzkich pomysłów.

    Odpowiedz
  • Zdołowana(2008-10-14 19:55) Zgłoś naruszenie 00

    Dzieci do szafy a mąż niech grzecznie czeka jak żona wróci do domu po 18 godzinach pracy i znowu nic z tego... . A szef i tak ma pretensje że krótko pracowałaś.

    Odpowiedz
  • Wujo mario(2008-10-14 20:00) Zgłoś naruszenie 01

    Człowiek pracuje po to żeby żyć a nie żyje po to żeby pracować... .Wszyscy pracodawcy to kut...

    Odpowiedz