Obowiązek posiadania e-podpisu odroczony

autor: Bożena Wiktorowska29.05.2008, 03:00

Po 21 lipca zdecydowana większość przedsiębiorców nie będzie musiała posiadać bezpiecznego e-podpisu.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (9)

  • xyz(2008-05-29 10:08) Zgłoś naruszenie 00

    ciekawe kto jest bardziej nieprzygotowany: przedsiębiorcy czy ZUS ?

    Odpowiedz
  • bbb(2008-05-29 11:02) Zgłoś naruszenie 00

    taką decyzję trzeba było podjąć pół roku wcześniej, ci co byli nadgorliwi i już kupili znowu stracili ok 300 zł.

    Odpowiedz
  • pracodawca(2008-05-30 11:25) Zgłoś naruszenie 00

    I co jam mam zrobić, certyfikat już jest bo na szkoleniu było powiedziane, że termin jest sztywny i nie ma co zwlekać z załatwianiem sprawy /więc postaraliśmy się/, a teraz dowiaduję się, że jeszcze rok mogtę używać starego.
    Rok w plecy cała opłata. Pięknie dziękuję,

    Odpowiedz
  • meeh(2008-06-02 22:50) Zgłoś naruszenie 00

    Ustawa z dnia 18 września 2001 r. o podpisie elektronicznym (Dz. U. z dnia 15 listopada 2001 r.), Art. 8.: "Nie można odmówić ważności i skuteczności podpisowi elektronicznemu tylko na tej podstawie, że istnieje w postaci elektronicznej lub dane służące do weryfikacji podpisu nie mają kwalifikowanego certyfikatu, lub nie został złożony za pomocą bezpiecznego urządzenia służącego do składania podpisu elektronicznego." - więc niby jakim prawem ZUS miałby nie zaakceptować dokumentu podpisanego podpisem niekwalifikowanym?? Czyżby jakaś ustawa była niezgodna z Ustawą o podpisie elektronicznym??

    Odpowiedz
  • mak(2008-06-11 07:34) Zgłoś naruszenie 00

    jakoś nie widzę tego w porządku obrad na dzisiejszym posiedzeniu Sejmu

    Odpowiedz
  • regan1973(2008-06-20 08:31) Zgłoś naruszenie 00

    Czy ktoś wie, jak się sprawy aktualnie mają?

    Odpowiedz
  • RX(2008-06-30 14:40) Zgłoś naruszenie 00

    To weszła w życie ta ustawa czy nie?

    Odpowiedz
  • mak(2008-07-02 12:26) Zgłoś naruszenie 00

    jak zwykle okaże sie to wostatniej chwili

    Odpowiedz