Jak powiedziała Kamila Rudnik z biura prasowego Poczty Polskiej, strony nie osiągnęły porozumienia, ale związkowcy podjęli decyzję o zakończeniu okupacji sali.

Paweł Jędrzejewski z pocztowej "Solidarności" uważa, że decyzja o przerwaniu zajmowania sali to akt dobrej woli, skierowany w stronę kierownictwa firmy oraz rządu.

W dzisiejszych rozmowach, oprócz przedstawicieli ponad 30 organizacji związkowych oraz kierownictwa przedsiębiorstwa, wziął udział minister infrastruktury Cezary Grabarczyk.

Grabarczyk chce, aby w połowie czerwca odbyło się spotkanie m.in. z dyrekcją Poczty Polskiej oraz związkami zawodowymi. Tematem rozmów ma być przyszłość Poczty Polskiej.

Rzecznik prasowy resortu Mikołaj Karpiński powiedział, że w czerwcowym spotkaniu - oprócz przedstawicieli Poczty oraz resortu - mają brać udział m.in. członkowie administracji i parlamentu.

Dyrekcja Poczty podtrzymała propozycję podwyżki w wysokości 400 zł

Dyrekcja podtrzymała dziś swoją propozycję podwyżki w wysokości 400 zł brutto na jeden etat od 1 sierpnia br. Natomiast pocztowa "S" oczekuje takiej podwyżki od 1 stycznia.

Niektóre związki zawodowe, które proponowały podwyżkę w wysokości 400 zł od 1 kwietnia, decyzję wobec propozycji zarządu Poczty podejmą po konsultacjach.

Strony zaplanowały następne spotkanie w poniedziałek.