Jak i gdzie szukać atrakcyjnych i aktualnych ofert pracodawców

autor: Jolanta Góra19.05.2008, 03:00; Aktualizacja: 19.05.2008, 14:36

Specjaliści od rekrutacji twierdzą, że w Polsce od ponad roku jest rynek pracownika. To jest najlepszy moment na znalezienie lepszej, ciekawszej pracy. Ważne jest jednak, aby szukać jej systematycznie i w różnych miejscach: agencjach pośrednictwach pracy, portalach rekrutacyjnych i branżowych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (9)

  • ANN(2008-05-19 10:52) Zgłoś naruszenie 00

    Zgadzam się, że szukanie pracy wymaga wiedzy o tym jak to zrobić skutecznie. Ja znalazłam dużo pomocnych materiałów na ten temat na portalu Skrzydła Kariery. Mają tam pomoc dla studentów i uczniów. polecam

    Odpowiedz
  • Rynek pracy jest byle jaki, pełno ofert za 1 tys zeta lub 1,5 tys zeta netto(2008-05-19 13:24) Zgłoś naruszenie 00

    Firmy rekrutacyjne czesto reprezentują nieuczciwych
    pracodawców np. niepłacących wynagrodzeń lub nadgodzin
    Pracodawcy pijawki nadal istnieja i nie ma co zmieniac pracy
    ośmiogodzinnej na szesstogodzinną
    za taką samą płacę. Nigdy nie zaproponowano mi
    porządznej oferty z REandstadu, pełno drobnych cwaniaczków z firmami szuka
    rzeczywiście niewolników i naiwniaków

    Odpowiedz
  • bnmbnm(2008-05-19 14:43) Zgłoś naruszenie 00

    kto pisze te bzdury, a portale spoleczbosciowe sa dla chorych na nadmiar ambicji ludzi.

    Odpowiedz
  • exbank(2008-05-19 15:59) Zgłoś naruszenie 00

    praca jest dla dysponentow, lataczy biegaczy fin-ubezp i inne kwiatki dobre jako pierwsza praca za 1200, pracy dla ludzi z wiekszym dosw jest znacznie mniej, a dobrej pracy najlepiej szukac wsrod znajomych, praca np w GW jest dla leszczy. czesto pracownik na rozmowe jest zapraszany na zasadzie wypelniacza, zeby kadrowiec sie mogl wykazac ze 'przebadal'' 8 kandydatow i stworzyl ich 'profil'. i wszystko pieknie do 45-50 lat pozniej kop w upsko. najlepsza wlasna firma !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

    Odpowiedz
  • joko(2008-05-20 11:46) Zgłoś naruszenie 00

    rynek pracownika, koń może się dobrze usmiać. Autor art. chyba żyje w innym świecie niż my i chyba nie odwiedza swoich bliskich na prowincji, bo tam ten rynek wyglada zupełnie inaczej.

    Odpowiedz
  • at(2008-05-21 15:41) Zgłoś naruszenie 00

    rynek pracownika - owszem jesli jesteś spawaczem lub stolarzem znającym angielski,
    oferty ciekawe i dobrze platne zdarzają się z częstotliwoscią 1-2 na rok,
    oferty top10 1 na 2-3 lata.
    oferty z ogłoszeń np. Wyborcza w 90% trefne te same firmy, ogłoszenia.
    Jak firma szuka pracownika co 1-3 mies. to coś jest nie tak.

    Odpowiedz
  • Mel(2008-05-29 22:38) Zgłoś naruszenie 00

    z ta prowincja to chyba przesada. od dwoch lat szawgier nie mogl znalezc pracy. rok mu tlumaczylismy, z pozycji wawy, zeby tez szukal w internecie. w koncu sie odwazyl i znalazl. Zgadzam sie ze randstad ma kiepskie ofery, niedostosowane do profilu danej osoby. jednak kilka rekrutacji z randstad, jest jak sciezka zdrowia. potem juz tylko latwiej wychodza rozmowy.

    Odpowiedz
  • ja(2008-08-21 15:52) Zgłoś naruszenie 10

    co za zbiór malkontentów!
    Ludzie jak sie chce zarabiać dobre pieniądze to trzeba ruszyć dupę i czynnie poszukać roboty a nie siedzieć i przeglądać ogłoszenia na GW! Halo!!! troche inicjatywy a nie tylko marudzenie ! a jak kolega zazdrości spawaczowi zarobków to sie b. szybko może przekwalifikować i zacząć pracę w tym zawodzie!

    Odpowiedz
  • MB(2009-08-13 18:54) Zgłoś naruszenie 00

    Dobrą pracę ze świecą szukać. Na rynku jest pełno pseudo pracodawców i wyzysk potęcjału ludzkiego i sytuacji. Dominuje podaż nad popytem. O ile sytuacja się nie zmieni, to młody potęcjał się marnuje, więcej przybywa bezrobotnych.

    Odpowiedz