Czy można zatrudnić pracownika na dwa etaty

autor: Tomasz Tatomir13.05.2008, 03:00; Aktualizacja: 29.10.2008, 13:09

Jeden z pracowników jest odpowiedzialny za wyszukiwanie i pozyskiwanie środków pomocowych z Unii Europejskiej. W niektórych projektach przewidziane jest wynagrodzenie dla koordynatora. Czy można więc dla realizacji tych projektów zawrzeć z jednym pracownikiem kilka oddzielnych umów o pracę?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP

Polecane

Komentarze (13)

  • rj(2008-06-02 15:10) Zgłoś naruszenie 10

    zupełna bzdura!
    proponuję zapytać o stanowisko w tej sprawie pierwszego z brzegu inspektora PIP, albo kogoś kto ma pojęcie o KP i go rozumie. przypominam o istnieniu norm czasu pracy oraz o istnieniu art. 8 KP
    współczuję instytucjom które skorzystają z podpowiedzi zawartych w powyższym artykule.

    Odpowiedz
  • Agata(2008-06-03 12:34) Zgłoś naruszenie 10

    dokładnie autor pisze bzdury, istnieją przecież normy czasu pracy i art. 8 KP, niech sobie autor poczyta komentarz do KP to będzie mial wieksze spojrzenie, mierny poziom merytoryczny

    Odpowiedz
  • I o co chodzi?(2008-05-26 05:05) Zgłoś naruszenie 00

    W MPiPS rządzą organizacje pracodawców. Vide Komisja Trójstronna. Ministrowie są na chwilę kieszenie mają głębokie tak samo jak przedstawiciele pracodawców i liderów związkowych.
    Poza tym za nic nie odpowiadają. Dlatego, to pracodawcy poprzez swoje organizacje ustanawiają prawo i nikt nie ma tu nic do gadania.
    Wymiar sprawiedliwości nie działa w Polsce. Sądy są sprywatyzowane. Mafia działa na każdym kroku.
    Taki jest obraz rzeczywistości w tym kraju.

    Odpowiedz
  • waza(2008-05-20 13:58) Zgłoś naruszenie 00

    W tym kraju prawo pracy jest łamane na każdym kroku a zatrudniony traktowany jest przedmiot bez żadnych praw. A w Ministerstwie Pracy udają wielbłądów że niema problemu , co pazernemu ZUSowi jest na rękę i tak się to zwariowane koło toczy że normalny człowiek nie wie o co chodzi - szok!!

    Odpowiedz
  • BUTRYM(2008-05-16 12:22) Zgłoś naruszenie 00

    Pracuję w Zakladzie pracy chronionej jest to firma zajmująca się ochroną mienia.Oczywiście jak prawie wszędzie płaci się tu najniższą krajową,ale żeby było ciekawiej po podwyżce z nowym rokiem o 190 zl ,my zarabiamy o ok.150zł mniej. Umowy o pracę mamy na pełny etat.Pracodawcy z wyliczeń natomiast wynika że etat to w zalerzności od długości miesiąca około 195 godzin.Ta reszta godzin obrywana jest z nadgodzin wykonywanych w ramach umowy zlecenia,która nigdy nie jest odnawiana ani nie wystawia się za jej wykonanie rachunku.Pomijajc fakt że my pracownicy jesteśmy okradani ,co na to Urząd Podatkowy nie mówiąc o PIPktóra powinna też przeprowadzać kontrole i sprawdzac chociazby listy obecności{ktorych nigdy nie było
    ]czy też zatrudniania ponad etat niepelnosprawnych.Kto nam produkuje takie "PRAWO"!!!!

    Odpowiedz
  • staruszka(2008-05-14 20:41) Zgłoś naruszenie 00

    Branża rolnictwo i jego specjalizacje to także niewolnitwo JAWNE.Tak się czuję pracując w biurze zatrudniona na 0,5 etatu za brutto 600 z ł od 7 lat.Nikt z zarządzających nawet nie zauważył, że są jakieś zmiany w prawie pracy, przecież się zgodziłam pracować za małe pieniądze.Statut przewiduje że mogą ale nie muszą zatrudniać pracowników, a jak mi się nie podoba to mogę się pożegnać. Zasadnicze wynagrodzenie(..).Regulamin to już tylko wymuszenie i uzależnienie od wszystkich poleceń służbowych jakie tylko może wymyślać zarządzających 7 osób gdyż statut zobowiązujea nie prawo pracy, istnieje tylko prawo pracodawcy"pryncypała".Nie przestrzega się praw pracownika, ale środki unijne warte zachodu. Muszę być zadowolona, bo i tak nie otrzymam większej emerytury a mogłam jej wogóle nie doczekać.Z poważaniem do k.p.i inspektorów PIP. Nic z tego nie rozumiem...."dziwny jest ten kraj"

    Odpowiedz
  • Gazda(2008-05-13 23:24) Zgłoś naruszenie 00

    To co się wyrabia w tym szalonym kraju to skóra cierpnie, czemu tylko dwa etaty a nie cztery u nas dureń przewyższa idiotę , pracy na umowę zlecenie czy prowadzenie działalnośći nie uznaje za pracę , a dlaczego? no bo nasi ( specjaliści) od prawa pracy tak to rozumują i nikt nie jest w stanie im tego wytłumaczyć, i według takiego rozumowania należy umożliwić pracę nawet na cztery etaty , aby nabić kabzę ZUSOwi i pracodawcy , ale cyrk nie?

    Odpowiedz
  • W(2008-05-13 13:40) Zgłoś naruszenie 00

    Do pracy nikt nikogo nie zmusi.

    Odpowiedz
  • Z(2008-05-13 13:19) Zgłoś naruszenie 00

    praca u danego konkretnego pracodawcy nie jest przymusem, jeśli nie akceptujemy sposobu traktowania naszego czasu pracy zawsze możemy zmienić pracodawcę ...

    Odpowiedz
  • NIEPRAWDA !!!!!!!!!! cd cz2(2008-05-13 12:30) Zgłoś naruszenie 00

    Niestety ten sprytny Niewolniczy przepis praktykuje się Już masowo bo pracodawcom pozwala on oszczędzać na ilości etatów osób zatrudnianych!! Czy Ktoś ma wątpliwości ze jest to początek systemu Niewolniczego w dodatku zaakceptowanego i zalegaizowanego przez SEJM RP.
    Twój pracownik-Twój niewolnik
    O ile wiem nakaz przebywania w domu (dyżur) ma stanowić w połączeniu z obrożą elektroniczną jedną z form wykonywania kary pozbawienia wolności.
    Tym samym nakaz przebywania w określonym miejscu pełnienia dyżuru, nawet poza zakładem pracy, trudno uznać za czas wolny pracownika za który nie należy mu się żadne godne wynagrodzenie tylko najniższe wg stawek PSEUDOLiberała kapitalisty.

    Odpowiedz
  • POPA(2011-06-14 18:08) Zgłoś naruszenie 00

    czy mogę być zatrudniony w dwóch różnych firmach na dwa pełne etaty?
    jak rozumie jeden pełny etat to 8h/dziennie, 40h(max.48h)/tygodniowo, 160h/miesięcznie, więc raczej z KP nie jest to dozwolone,
    dopuszczone jest raczej 1/2 etatu + 1/2 etatu lub 1/4 etatu i 3/4 etatu,
    jak to widzicie?

    Odpowiedz
  • NIEPRAWDA !!!!!!!!!!(2008-05-13 12:30) Zgłoś naruszenie 01

    Niewolnictwo w Polsce już funkcjonuje zgodnie z prawem..
    Władze ustawodawcze Polskie ZALEGALIZOWAŁY prawnie NIEWOLNICTWO co zostało ogłoszone w ustawie KODEKS PRACY w artykule : ---Art. 151. (ze znaczkiem5) ---§ 1. Pracodawca może zobowiązać pracownika do pozostawania poza normalnymi godzinami pracy w gotowości do wykonywania pracy wynikającej z umowy o pracę w zakładzie pracy lub w innym miejscu wyznaczonym przez pracodawcę (dyżur). ...........(np w domu) § 2. Czasu dyżuru nie wlicza się do czasu pracy, jeżeli podczas dyżuru pracownik nie wykonywał pracy. § 3. Za czas dyżuru, z pełnionego w domu nie przysługuje czas wolny - --BRAWOO!!! BRAWO SEJM -BRAWO Rząd --- Przecież to Legalne NIEWOLNICTWO!!!!--- a gdzie swoboda gospodarcza- czyżby pracownik nie mógł dodatkowo prowadzić działalności gospodarczej po godzinach pracy bo Jan musi pozostawać do usług JAŚNIE PSIE PANA przez całą dobę. N

    Odpowiedz