Co szósty pracodawca nie wypłaca ekwiwalentu za urlop

autor: Izabela Rakowska-Boroń09.05.2008, 03:00

Firmy wciąż naruszają prawo pracowników do odpoczynku, choć liczba naruszeń nie wzrasta.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (16)

  • mech(2012-07-17 19:59) Zgłoś naruszenie 00

    mój pracodawca nie płaci za urlop wypoczynkowy sam wybiera terminy nie biorąc pod uwagę tego że komuś nie pasuje ,wymusza podpisywanie kart urlopowych żeby był kryty doradzcie jak utemperować takich złodzieji oni bawią się za nasze należne pieniądze a my wegetujemy

    Odpowiedz
  • Darek(2012-04-25 12:03) Zgłoś naruszenie 00

    Tak dokladnie janusz pyra
    Jest dobry w tym co sie dzieje
    I i inspekcja powinna sie wziasc za niego i to ostro

    Odpowiedz
  • Marcin(2012-04-25 11:53) Zgłoś naruszenie 00

    A Janusz Pyra z firmy .,jan, firma
    Zajmuje sie obsługa zurawi wiezowych To dopiero złodziej
    Trzy lata pracuje i zeby miec urlop dobre sobie tu w tej firmie to nawet chorym nie mozna byc
    I praca po 16 godzin dziennie

    Odpowiedz
  • oki 45(2012-01-23 18:17) Zgłoś naruszenie 00

    co zrobić jak pracodawca nie płaci za urlop ?

    Odpowiedz
  • WKURZONY(2009-12-12 14:07) Zgłoś naruszenie 00

    mam umowe na czaw okreslony 3 lata ,bendąc na urlopie 5 dni roboczych,pracodawca nie wypłacił mi za urlop.Prubujac dojac do tego dla czego oczywiacie po burzliwej dyskusi z pracodawcą usłyszałem odpowiec u nas sie nie placi urlipu.pracujemy w 3 osoby po 12 godzin ,na kuchni czasem dłurzej po 4 ,5 a czasem 7 dni bez odpoczynku,rozmowa z szefostwem nic nie pomaga jawne wykorzystywanie. CO ROBIC? NIECH OSOBY ODPOWIEDZIALNE ZA PORZADEG TEGO TYPU COS WKOŃCU ZROBIA W TYCH PUNKTACH GASTRONOMICZNYCH,MAMY 21 WIEK A JEST BAŁAGAN JAK .../POZDRAWIAM.

    Odpowiedz
  • dorota(2008-12-08 16:50) Zgłoś naruszenie 00

    zostałam zwolniona 23.10.08 i nie otrzymała ekwiwalentu za nie wykorzystany urlop

    Odpowiedz
  • rencista(2008-11-21 18:32) Zgłoś naruszenie 00

    Mam prośbę pracuje w szkole 26 lat , jestem pracownikiem stałym ,
    mam rentę i 13/18 godzin choroba zawodowa i dlatego zmniejszona ilość godzin . Jakie należy mi się wynagrodzenie za urlop wakacyjny koleżanki otrzymały około ponad 900zł brutto a ja ponad 600zł brutto czy prawidłowo naliczono mi za urlop tylko za 13 godzin a z tytułu jako rencista nie policzono mi –pozdrawiam .

    Odpowiedz
  • Pracownica(2008-07-04 14:16) Zgłoś naruszenie 00

    ma to dwie strony medalu mąż pracuje w firmie budowlanej więc wiadomo latem praca pełną parą i dobre zarobki się z tym wiążą a urlop w sezonie zimowym ale czasem te pieniążki za cicho wypłacony urlop się przydają przynajmniej w naszym przypadku nigdzie nie jeździmy na urlopy to niestety nam na ręke jest taka sytuacja , uważam że ta kwestia winna być do dogadania się z pracodawcą .

    Odpowiedz
  • żona pracownika(2008-06-16 11:24) Zgłoś naruszenie 00

    maż pracował w polskiej firmie na delegacji w ANGLII PRAWIE TRZY LATA umowa na czas określony teraz został zwolniony za porozumieniem stron z przyczyn zakładu pracy ,i na świadectwie pracy ma napisane że wykorzystał 17 dni urlopu wypoczynkowego co nie jest prawdą bo jak jechali do domu to byli na urlopach bez płatnych i nigdy im za urlopy nie płacili . musieli podpisać w każdym miesiącu pracodawcy delegacje za którą od łebka mieli 5000 tysięcy zł to dopiero dostawali wypłatę

    Odpowiedz
  • znajomy(2008-05-25 13:10) Zgłoś naruszenie 00

    cafe chopin rybnik w fokus parku... pracownicy bez umów miesiąc pracy gdzie pracownicy robia za najnizsza krajowa ponad 200 godzin miesieczni i nikt im za to nie placi

    Odpowiedz
  • Bielik(2008-05-10 10:31) Zgłoś naruszenie 00

    Dało się pracodawcom palec teraz chcą rękę idt.

    Odpowiedz
  • tania siła robocza(2008-05-10 04:06) Zgłoś naruszenie 00

    Szczególnie w PLL LOT nie dość że nie dają urlopu to jeszcze kradną kasę. Zaleglości od 2004 roku. Ale prezio Wysocki od spraw pracowniczych i jego rodzina rządzą. Kto weźmie się za tą skorumpowaną rodzinną mafię i pozostałych oszustów z LOT-u?

    Odpowiedz
  • zapytanie(2008-05-09 21:54) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe jak to liczyli i czy tym procederze zlodzejskim tez bierze udzial lewiatan-pracodacow????

    Odpowiedz
  • To jest Polska właśnie(2008-05-09 09:58) Zgłoś naruszenie 00

    To prawda zgadzam się z komentarzem nr 1. Mali pracodawcy naginają prawo jak tylko mogą!!! Właściwie pracownik jeśli chce pracować i mieć normalną atmosferę w pracy oraz zachować spokojne relacje z szefem to niestety o nic nie może się upomnieć. Właściwie uważam, że Kodeks Pracy można wsadzić między bajki. Pip jest niestety mocno skorumpowany, często Kontrolerzy znają się bardzo dobrze z pracodawcami, którzy isnieją na rynku od kilkunastu lat.

    Odpowiedz
  • ROBOL do 100 lat(2008-05-09 09:16) Zgłoś naruszenie 00

    apteka- też nie wypłaca pracodawca urlopowego

    Odpowiedz
  • Jak zwykle złodziejstwo, i tyle.(2008-05-09 08:11) Zgłoś naruszenie 00

    Mali przedsiębiorcy tak okradają pracowników, ze ja nie wiem skąd biora się takie liberalne wyniki pokontrolne!
    W maju zmniejszony jest wymiar czasu pracy ze względu na święta. A zgadnijcie, jak pracodawcy rozliczają te wolne dni pracownikom zatrudnionym wg systemu godzinowego? Jak płacą im za pracę w maju? Hm? ...
    I dlaczego w hurtowni owoców, gdzie pracownicy zatrudniani są na całe etaty, pracodawca stosuje system godzinowy, a nie miesięczny? Co? Od czego zależy stosowanie rodzaju systemu czasu pracy?
    I dlaczego pracownicy ztrudniani są w jednym zakładzie latami na umowę zlecenie?
    I dlaczego podwyżkę pensji większą otrzymują pracownicy zatrudnieni na umowę zlecenie, a mniejszą -zatrudnieni na umowę na czas nieokreślony?
    Tak dzieje się w hurtowni owoców we Wrocławiu między Oporowem a Kleciną. Chyba przydałaby się tam kontrola...

    Odpowiedz