Na jakie świadczenia od pracodawcy może liczyć zwalniany pracownik

autor: Łukasz Guza, Opracowanie Redakcyjne31.03.2009, 03:00; Aktualizacja: 07.04.2009, 16:56

Rozstanie z pracodawcą może być dla pracownika przykre, szczególnie w obecnej sytuacji na rynku pracy. Dlatego przepisy prawa pracy przewidują dla odchodzących z pracy osób różnego typu odprawy i odszkodowania. Pracodawca musi też pamiętać o obowiązku rozliczenia się ze zwalnianymi pracownikami.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (3)

 • Alex(2009-04-01 10:25) Zgłoś naruszenie 00

  Tak właśnie najwazniejsze przepisy!tylko pracodawca nawet przed sądem ma większe szanse wygrania,i sąd ewentualnie idzie na ugodę i i wtedy jest50/50choć należy sie 100procent.Zawsz pracownik poszkodowany...

  Odpowiedz
 • Dori(2009-04-02 00:38) Zgłoś naruszenie 00

  Jaka to sprawiedliwosc pracodawca wypowiada umowę z winy pracodawcy i tak pisze na swiadectwie pracy a w sądzie mowi co innego to jak to mozna wytłumaczyc co jest wazniejsze swiadectwo czy zeznanie w sądzie po kilku miesiącach ze wina była pracownika .Po 40 latach zostałem potraktowany przez sąd i pracodawcę nieudacznikiem bez odprawy i prawa do jakiego kolwiek swiadczenia oprocz tej zapomogi z urzędu pracy mając 57 lat czuję się jak zbity pies kto mnie przyjmie do pracy z zawodu jestem elektryk spawacz .Tak nam Wałęsa stworzył solidarną Polskę jak za czasow sredniowiecza ze był pan i parobek a teraz jest prezes i wyrobnik.Tylko jak wyrobnicy przestaną pracowac to niewiem kto prezesom będzie płacił .

  Odpowiedz
 • aga(2009-06-07 09:13) Zgłoś naruszenie 00

  Dori masz rację ja też przez swojego pracodawcę zostałam potraktowana żle .Zostałam zwolniona w lutym 2009 mając umowę do 2012r. Przepracowałam tam ponad 2 lata ,miałam 2 tyg. okres wypowiedzenia i podobno należała mi się jakaś odprawa lub odszkodowanie lecz o tym była cisza .Pracodawcy wykorzystują nie wiedzę pracowników .Zostałam zwolniona w tym samym okresie z 5 innymi pracownikami .

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane