Mazowiecki NFZ chce zmienić zasady rejestracji do lekarzy

30.03.2009, 13:35; Aktualizacja: 30.03.2009, 13:40

Pracownicy rejestracji w przychodniach mają oceniać stan chorego i w nagłych przypadkach kierować go do lekarza, nawet w przypadku braku miejsc; mazowiecki oddział NFZ będzie karał poradnie, które nie przestrzegają tego zalecenia.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (9)

  • Centralne sterowanie to KIT!!!(2009-03-30 15:29) Zgłoś naruszenie 00

    Dajcie spokój z tym centralnym sterowaniem, każdy szpital ma własne rozwiązania i tylko trzeba je doskonalić.

    Odpowiedz
  • POLAK(2009-03-30 16:05) Zgłoś naruszenie 00

    to największa bzdura o jakiej słyszałem.
    pracuję w służbie zdrowia i polecam urzędnikom wyjście ze swoich gabinetów i zapoznanie się z realiami.
    idiotyzmy wymyślane za nasze pieniądze nie naprawią rzeczywistości.
    a rzeczywistość:
    "Pani Basiu czy niedrożna aorta zasługuje na szybsze przyjęcie niż niewydolny rozrusznik???" A Pani Basia jest rejestratorką, czy dr n. med???
    LUDZIE!!! POMOCY!!!
    Kolejna rzecz ucząca cwaniactwa - pacjenci będą się prześcigać w udawaniu chorób!
    rzeczywistość...

    Odpowiedz
  • stefano(2009-03-30 17:03) Zgłoś naruszenie 00

    Lekarz w "mojej" przychodni lekarskiej wypisał mi skierowanie na badanie "cito", na które trzeba było zapisać się w u pani w rejestracji. Pani spojrzała na mnie i pyta: jak się pan czuje? Jeszcze żyję, odpowiadam. No to przyjdzie pan za trzy m-ce na badanie, bo nie mam wcześniej wolnego terminu.W takim razie zrobię badanie prywatnie- mówię, ależ proszę pana, my nie uznajemy wyników wykonanych w innych placówkach!- ripostuje mocno samodzielna pani rejestratorka. Takie to bzdury proponuje nam mazowiecki NFZ

    Odpowiedz
  • Tym(2009-03-30 20:57) Zgłoś naruszenie 00

    Żadne odgórne zarządzenia nic nie dadzą! Dopóki przychodnie są państwowe nic się w nich nie zmieni.

    Odpowiedz
  • paranoja..:/(2009-03-30 22:03) Zgłoś naruszenie 00

    Najlepiej niech p.sprzataczka ocenia, kto ma byc przyjety poza kolejnoscia..

    Kolejny absurd pomazanccy chca sprowadzic, aby zaciemnic obraz przejrzystosci..

    Czy do lekarza, to rejestruja sie zdrowi, czy chorzy ludzie??

    Samych nieudacznikow mamy u wladzy...

    Odpowiedz
  • Solo(2009-03-31 11:17) Zgłoś naruszenie 00

    Miałem wykupiony abonament w prywatnej przychodni. NIGDY nie było takich absurdów jak w państwówce.

    ODDAJCIE LUDZIOM PIENIĄDZE - złodzieje z NFZ!!!

    Wykupimy sobie ubezpieczenia tam gdzie nam się podoba i skończy się wszechwładza urzędników.
    Czy w rzędzie nie ma nikogo z jajami, kto by się w końcu na to zdobył?
    Czy tylko UPR ma odwagę mówić, że NFZ, ZUS i Służba Zdrowia jest niepotrzebna? Potrzebni są lekarze, szpitale i pielęgniarki!
    Wystarczy oddać ludziom to co kradnie NFZ a każdy sobie wykupi polisę zdrowotną i będzie po problemie. Skończą się protesty lekarzy i pielęgniarek.
    I proszę nie kłamać, że nie starczy na poważne zabiegi.
    Skoro parę stówek miesięcznie kradniecie na NFZ to za te pieniądze prywatne szpitale ochocza się podejmą całościowej opieki medycznej. Bez łaski.
    W końcu operacji nie robi człowiek codziennie. Ryzyko takiej da się policzyć i firmy ubezpieczeniowe to potrafią.

    Odpowiedz
  • dr emigrant(2009-03-31 16:43) Zgłoś naruszenie 00

    Solo bzdury piszesz. pojedz sobie za granice zobaczysz co to jest prywatna sluzba zdrowia. jak ci przyjdzie zaplacic za operacje 100.000 zl a za wizyte u lekarza 1000 pln to zatesknisz za SPZOZ.

    Odpowiedz
  • Solo(2009-03-31 16:57) Zgłoś naruszenie 00

    dr emigrant: bzdury piszesz. Polecam naukę czytania ZE ZROZUMIENIEM. Pisałem o ubezpieczeniach ale się nie chciało doczytać. Pojedź sobie zagranice i zobacz, że można wykupić ubezpieczenie od kosztów leczenia. W USA mam rodzinę i tylko dzieki tamtej służbie zdrowia żyją bo nasz kochany NFZ by ich dawno pogrzebał. Jakoś nie zbankrutowali a bogaci nie są. Maja wykupione ubezpieczenia i to firma ubezpieczeniowa zapłaciła za poważną operacje, której u nas twój kochany NFZ nie chiał refundować. I zgadnij co: nie czekali pół roku i nie było strajku lekarzy w międzyczasie.

    Odpowiedz
  • matka osoby niepelnosprawnej(2011-04-12 20:58) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem bardzo zadowolona zrehabiilitacji domowej prowadzonej przez mgr Zofię Księżak z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku.To jest naprawdę profesjonalistka.Nie patrzy co chwiilę na zegarek,zangażowana w pracy z pacjentem.Tyle się mówi o Służbie zdrowia jaka jest niedobra,a moja ocena jest bardzo pozytywna.

    Odpowiedz