Bezrobotny za zmianę zawodu otrzyma ponad 1 tys. zł z UE

autor: Beata Lisowska30.03.2009, 03:00; Aktualizacja: 30.03.2009, 10:06

Firmy szkoleniowe za pieniądze z UE oferują doradztwo zawodowe, szkolenia, staże i praktyki. Zdobycie nowego zawodu za środki z UE nie wymaga posiadania statusu bezrobotnego. Niektóre firmy wypłacają stypendia szkoleniowe i refundują koszty dojazdu na kurs.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (17)

  • ala55(2009-03-30 16:55) Zgłoś naruszenie 00

    Zarobią na tym głównie "maskotki" PO, takie jak misiaczek.

    Odpowiedz
  • ela(2009-03-30 10:48) Zgłoś naruszenie 00

    Jak zwykle artykuł o problemach panny Krysi. Żadnych konkretnych odniesień.

    Odpowiedz
  • az(2009-03-30 14:07) Zgłoś naruszenie 00

    "w wielu przypadkach nie jest wymagany status osoby bezrobotnej"

    Raz spotkałam projekt skierowanu do osób 19-64lat. Z regułu beneficjentami kursów mogą być osoby pracujące lub osoby bezrobotne lub pracujące w branżach zagrożonych bezrobociem w zależności od projektu. Należy potwierdzić to stosownym dokumentem.

    Odpowiedz
  • Te szkolenia za Kasę z UE to superprzekręt(2009-03-30 13:09) Zgłoś naruszenie 00

    Koleś z rzutnikiem i laptopkiem odwala niby szkolenie które kosztuje gigantyczną kasę. Już teraz okazuje się że wywaliliśmy miliony Euro na te bzdetne szkolenia.

    Czas wydawania kasy sie kończy. A czas wpłat nadchodzi.

    Zapłaca za szkolenia równo wszyscy

    Odpowiedz
  • atrakcyjny Kazimierz(2009-03-30 12:41) Zgłoś naruszenie 00

    Ci z Global Trading Centre to niezłe cwaniaki . Wezmą pieniądze za nic. Szkolenie z obsługi komputera to ja też moge przeprowadzić

    Odpowiedz
  • statki maja produkować niemieckie stocznie(2009-03-30 12:14) Zgłoś naruszenie 00

    My nadajemy się do prostych, nieskomplikowanych prac.
    A jak bierzemy się za umacnianie państwa to wychodzi nam prywatyzacja a raczej prywata i drobne złodziejskie przekręty

    Odpowiedz
  • Janeczek(2009-03-30 11:25) Zgłoś naruszenie 00

    Te wszystkie szkolenia i przekwalifikowania z wiązane z tzw. aktywizacją zawodową bezrobotnych to strata czasu i pieniędzy. Jeszcze trochę czasu upłynie nim odpowiedzialni za wałki z tymi szkoleniami zostaną do pionu postawieni.(Misiak bis) Na razie wszelkiej maści specjaliści od "spiewu i mas" rwą kasę za frajer, a bezarobotnych przybywa. Dlaczego związki zawodowe nie postawią tamy dla tego szwindlu ? Ten kto szkoli za publiczne pięniądze mnusi jakieś gwarancje efektu swojego szkolenia dawać. Ile tych kosmetyczek i wisażystek trzeba ?

    Odpowiedz
  • Oszukani 1949(2009-03-30 11:02) Zgłoś naruszenie 00

    A jakie propzycje mają do osoby z 1949 roku posiadające wyższe wykształcenie 42 lat pracy zawodowej , jeżeli przekwalifiikowanie na inny zawód w tym wieku to jest fikcja . Nikt takiej osoby nie przyjmie do pracy natomiast chętnie przyjmowani są emeryci z 35 letnim stażem pracy na umowy zlecenie lub dziieło.

    Odpowiedz
  • s(2009-03-30 09:59) Zgłoś naruszenie 00

    W Poznaniu jest najniższe bezrobocie w kraju tylko1,9%!!! lepiej niż w Warszawie!! nie wciskajcie bzdur, że w Poznaniu pracy nie ma

    Odpowiedz
  • leś(2009-03-30 16:40) Zgłoś naruszenie 00

    już to widzę jak po pieniądze zgłasają sie osoby podstawione przez PO i te pieniązki tzn. pula znika w jeden dzień i wszyscy są zadowoleni tak trzymać

    Odpowiedz
  • dfer(2009-03-30 09:41) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego nie ma kursów zawodowych w Poznaniu?. Bezrobocie wśród ludzi po studiach ogromne!. Bajeczki o pracy w Poznaniu są upowszechniane w mediach!

    Odpowiedz
  • zaqwsxcderffv(2009-03-30 09:05) Zgłoś naruszenie 00

    ... Super ja po administracji i ekonomii zrobie sobie kurs na kosmetyczke :) i otworze gabinet od razu tak było trzeba :) jeeee... A może by tak ludziom dac prace w ich zawodach ???!!!

    Odpowiedz
  • Kolonizowanie Polski(2009-03-30 07:55) Zgłoś naruszenie 00

    Stoczniowiec zostanie fryzjerem psów za 1 tys zł, a co z przemysłem okrętowym w Polsce?
    Gdzie tu logika i dbanie o interes narodowy? UE zależy na stworzeniu własnych terenów kolonialnych, ale nam nie powinno.

    Odpowiedz
  • bezrob(2009-04-03 22:14) Zgłoś naruszenie 00

    bezrobotny ma dostać 1 tys. zł a ile dostanie ten od szkolenia? Ten program adresowany jest dla tych z laptopem i rzutnikiem

    Odpowiedz
  • Zygmunt(2009-03-30 21:47) Zgłoś naruszenie 00

    Naipierw, zamiast tworzyć i unowocześniać miejsca pracy na szkoleniach "szczuto" ludzi nawzajem, jak lepiej napisać CV.
    I znów zamiast tworzyć miejsca pracy (tam mogliby się szkolić!) tworzy się dla wielu iluzję. A fundusze na działalność i tak dawni działacze socjalistyczni (w wielu miejscach z wpływami i pod innym szyldem) rozdzielą (w dużej mierze) między swoich. A wszyscy równo za to zapłacimy, jak już wspomniano.
    Pozdrawiam czytelników

    Odpowiedz
  • MB(2009-03-30 20:39) Zgłoś naruszenie 00

    Szkolenie oczywiście było 12 lat temu w innym zawodzie, a gdzie tak kasa? Do tej pory nie mam zatrudnienia i nie przewiduję żadnego zatrudnienia z tak przeprowadzoną polityką szkoleń. Pieniądze zostały w kieszeni u innych po znajomości i kumotersku, a nie u mnie.

    Odpowiedz
  • bezrobotna(2009-04-07 08:43) Zgłoś naruszenie 00

    co z tego że mam zaliczony kurs komputerowy , wykształcenie jak i tak ofery pracy nie ma.kursy i szkolenia to strata pieniędzy! ludzie po studiach zbierają truskawki na polu!

    Odpowiedz