W niedzielę przestawiamy wskazówki zegara z godz. 2 na 3. Za nieprzepracowaną godzinę pracownicy otrzymają tzw. postojowe.
Osoby, które pracują w nocy z 28 na 29 marca tego roku, będą pracować o jedną godzinę krócej. Wiąże się to z przejściem z czasu zimowego na letni, które przypada w najbliższy weekend. W niedzielę przestawimy wskazówki zegara z godz. 2 na godz. 3. Podwładny wykonujący w tym czasie pracę będzie pracował o godzinę krócej, przez co nie wypracuje obowiązującego go w danym okresie rozliczeniowym wymiaru czasu pracy. Faktycznie będzie pracował siedem, a nie osiem godzin. Osoba wykonująca pracę np. na trzeciej zmianie od 22.00 w sobotę do 6.00 rano w niedzielę, w marcu przepracuje 175 godzin, choć pracownicy zatrudnieni w innych godzinach będą musieli przepracować 176 godzin (taki jest wymiar czasu pracy w marcu 2009 r.).
- Za nieprzepracowaną godzinę pracownik powinien otrzymać wynagrodzenie przestojowe - mówi Katarzyna Grzybowska-Dworzecka, prawnik z Kancelarii Michałowski, Stefański Adwokaci.