Od czego zależy wysokość wynagradzania członków korpusu służby cywilnej

autor: Artur Radwan25.03.2009, 03:00

Wynagrodzenie oraz możliwość korzystania z dodatkowych świadczeń pracowniczych zależy od statusu osoby zatrudnionej w służbie cywilnej, a więc czy jest ona pracownikiem czy urzędnikiem służby cywilnej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (15)

  • alo(2011-11-09 13:21) Zgłoś naruszenie 00

    Witam, proszę o pomoc w sprawie dodatku stażowego pedagoga, który w moim gimnazjum jest zatrudniony na 5/26, a inne szkoły zatrudniaja go na: 10/20 i 8/20- jak mam naliczyć ten dodatek? dodam tylko, że nie dawno zaczęłam swoją pracę w placówce oświatowej

    Odpowiedz
  • gtb(2011-05-05 14:39) Zgłoś naruszenie 00

    hahah... ja jestem inspektorem w skarbowym całe 1530 na reke dostaje, a mamy 2011r, ceny poszły do gory od pozcatku roku o jedyną 1/5

    Odpowiedz
  • asjhgfd(2011-02-24 22:20) Zgłoś naruszenie 00

    ah te mnożniki i coz ego jak ja tez jestem starszym specjalista i mój mnożnik to 0,9 a nie 1,5 jakw przykładzie i mam całe 1250na rę kę w mieście wojewódzkim w urzędzie ze słowem "wojewódzki" w nazwie.. .super...

    Odpowiedz
  • nerw(2010-03-03 08:03) Zgłoś naruszenie 00

    Mnożnikami można tak manipulować, że paracownik po 1,5 roku w UW może mieć dużo więcej niż ty po 10 latach stażu a zajmuje się bzdetami. JAKIE RZĄDY TAKIE PŁACE. BEZ ZNAJOMOŚCI MARNIE BĘDZIESZ ZARABIAĆ.

    Odpowiedz
  • 1(2009-11-10 15:07) Zgłoś naruszenie 00

    a u nas to tak wszystko kto chce robi co che a nie ważne jak i tak są wydatkowane środki publicnze

    Odpowiedz
  • 1(2009-11-10 15:06) Zgłoś naruszenie 00

    te mnozniki też sa ciekawie poustalane jak te granice done sa ustalone dla kogo wydaje mi się ze te dolne powinny byz zróżnoicowane bo to one doporwadzają do glupot i łamania przepisów przez kierowników np u mnie na saodzielnym i specjalistyczny była taka sam grupa bo mnoznik na to pozwala tylko ze na samodzielnym jest opdowidzialność i jaki zakres ale wszystko zgodnie z prawem tylko jakie krzywdzące dla tej osoby co była na smodzielnym stanowsiku

    Odpowiedz
  • garsjo(2009-11-05 19:48) Zgłoś naruszenie 00

    Wynagrodzenie zasadnicze dla starszego specjalisty od 978 zł do 8 tys. zł. Co to za dziwaczny przedział. Kto to wymyślił ? Dolny próg dla starszego specjalisty 978 zł brutto ! Co to ma być? A specjalista może od 0 zł do 4tys.? To jest stworzony przedział dla swoich i obcych. Znajomym blisko górnego progu, tym z normalnego naboru w okolicach dolnego progu. Jak można tworzyć aż takie kominy w ramach jednego stanowiska?!

    Odpowiedz
  • beni(2009-10-27 19:54) Zgłoś naruszenie 00

    znam takich co pracują na dwóch etatach bo niema przyjęć i nie dostają za drugi etat nic finansowo ciągnie 2 za gratys

    Odpowiedz
  • 1(2009-07-20 08:15) Zgłoś naruszenie 00

    rozporządzenie jest ale nie mam zadnego przełożenia na wynagrodzenia i dalej wynagrodzenia ustalane są w zalezności od lubienia przez komendanta a to co kto rrobi to nie ma znaczenia

    Odpowiedz
  • pomian(2009-06-11 00:04) Zgłoś naruszenie 00

    ja za pracę w prokuraturze w Warszawie (wykształcenie wyższe, pomogły znajomości żeby się dostać) zarabiam 1620 brutto (niedawno podwyżka była).
    Pragnę zaznaczyć, że na mieszkanie z opłatami wydaję prawie 1000zł. Czy da się przeżyć? Jeśli zaufać tym, od których to zależy to tak. Wystarczy praktycznie nie wychodzić z domu, mieszkać przy pracy by nie płacić za bilety, kupować tylko najtańszą żywność w supermarketach, chodzić ponad rok w tych samych skarpetach, nie kupować niczego poza tym co absolutnie niezbędne do zachowania siebie przy życiu, nie mieć nikogo bliskiego bo to generuje frustracje (brak funduszy na kino, kwiaty, prezenty okolicznościowe-urodziny itp), zapomnieć o czymś takim jak wypoczynek, urlop, wyjazd, nie myśleć o czymś tak abstrakcyjnym i nonsensownym jak chęć założenia rodziny, kupienia samochodu (nawet malucha za 300zł).
    Jednak przy życiu człowieka powinna podtrzymywać nadzieja, że za 20 lat będzie zarabiał już co najmniej 2000 netto, dziękuję Premierowi Tuskowi i innym rządzącym, żyję w nędzy ale żyję

    Odpowiedz
  • exesurzedos(2009-05-27 18:55) Zgłoś naruszenie 00

    Taa. Kiedys pokazywali w tv jakiegos urzednika we francji, ktory mial iloraz inteligencji cos kolo 90. I zarabial pewnie wieecej niz nie jeden urzednik u nas z wyzszym wyksztalcienie. Steplowal koperty czy jakos tak i 1500 euro do lapki

    Odpowiedz
  • asda(2009-03-25 16:43) Zgłoś naruszenie 00

    asdasdasda

    Odpowiedz
  • ex-urzędas(2009-03-25 14:34) Zgłoś naruszenie 00

    Za takie pieniądze jak płacą w urzędach to wymogi powinny być następujące:
    - wykształcenie podstawowe może być niepełne
    - nie trzeba go przyprowadzać do pracy ani odprowadzać po pracy do domu
    - umie się podpisać

    Odpowiedz
  • matyldanet(2009-03-25 14:20) Zgłoś naruszenie 00

    a to nie jest tak, ze go dadza jak podziela kase z rezerwy? tak jak w 2008 roku?

    Odpowiedz
  • skarbona(2009-03-25 10:44) Zgłoś naruszenie 00

    W 2009r. ten dodatek specjalny zabrano. To w końcu jak ma być? Należy się czy nie? A jak należy się, to ja poproszę z odsetkami!

    Odpowiedz