Potencjalni beneficjenci zwolnienia ze składek za listopad jeżeli nie chcą płacić należności do ZUS za ten okres powinni złożyć wniosek o odroczenie terminu płatności - sugeruje organ rentowy.

Zwolnienie ze składek ZUS za listopad to jedno z podstawowych narzędzi pomocy przedsiębiorcom w czasie epidemii, przewidziane w tzw. tarczy branżowej dla firm, która jest obecnie procedowana w Sejmie ( po poprawkach Senatu).

Problem w tym, że wydłużenie prac nad ustawą branżową spowodowało, iż zbliża się termin na zapłacenie składek za listopad i do ZUS zaczęli zgłaszać się potencjalni beneficjenci z pytaniem co mają w takiej sytuacji zrobić – zlecić przelew czy się wstrzymać. Organ rentowy ma dla nich rozwiązanie.

- Płatnicy, którzy czekają na wejście w życie przepisów o zwolnieniu ze składek za listopad mogą złożyć wnioski do ZUS o odroczenie terminu płatności np. o miesiąc. Jeśli zrobią to przed terminem płatności składek, nie poniosą żadnych kosztów związanych z ulgą - informuje Paweł Żebrowski, rzecznik ZUS.

Więcej czytaj w jutrzejszym wydaniu Dziennika Gazety Prawnej.