statystyki

Zachęty do dłuższej pracy też dla celników

autor: Paulina Szewioła19.11.2020, 08:06; Aktualizacja: 19.11.2020, 10:12
W Ministerstwie Finansów prowadzone są prace nad wprowadzeniem programu motywacyjnego w Krajowej Administracji Skarbowej – wynika z odpowiedzi resortu finansów na interpelację poselską Katarzyny Osos z Koalicji Obywatelskiej.

W Ministerstwie Finansów prowadzone są prace nad wprowadzeniem programu motywacyjnego w Krajowej Administracji Skarbowej – wynika z odpowiedzi resortu finansów na interpelację poselską Katarzyny Osos z Koalicji Obywatelskiej.źródło: ShutterStock

W Ministerstwie Finansów prowadzone są prace nad wprowadzeniem programu motywacyjnego w Krajowej Administracji Skarbowej – wynika z odpowiedzi resortu finansów na interpelację poselską Katarzyny Osos z Koalicji Obywatelskiej.

Posłanka pytała m.in. o kwestie pominięcia Służby Celno-Skarbowej przy wprowadzaniu pełnopłatnych zwolnień lekarskich w przypadku zachorowania na chorobę zakaźną. Ustawa o zmianie niektórych ustaw w związku z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym związanym z wystąpieniem COVID-19 (czekająca wciąż na publikację) przyznaje takie prawo m.in. funkcjonariuszom policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Ochrony Państwa, Służby Więziennej, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego.


Pozostało 66% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (25)

 • kia66(2020-11-20 11:23) Zgłoś naruszenie 151

  Po jakich 15 latach? To dotyczy tylko osób zatrudnionych już dawno temu. Osoby przyjmowane do służby obecnie mają przepracować minimum 25 lat i osiągnąć wiek 55 lat. To zasady obowiązujące we wszystkich służbach mundurowych.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Kevsos(2020-11-21 20:24) Zgłoś naruszenie 91

  Nie posyłajcie swoich dorosłych pociech do pracy w mundurówce. To cięzki kawałek chleba. Kompletna totalna dyspozycyjność, pieniądze liche a przepisy emerytalne ....., będą zakładnikiem tych obietnic latami. Przepisy cięgle zmieniają i aby tych przepracowanych lat nie stracić nie będą odchodzić z munduru i pracować ponad swoje siły. Żałować będą, że tam poszli. Kiedyś za komuny ludzie tam szli bo mieszkania służbowe dawali, potem były lata wielkiego bezrobocia-my jeszce pracujemy i odejść bez straty się nie da. Dzisiaj to co w mundurówce oferują to żadna atrakcja. Miejcie też na uwadze to, że jak sie nie spodoba i potem się szuka pracy gdzie indziej to raczej łaskawie na takiego nie patrzą.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • IP(2020-11-19 10:36) Zgłoś naruszenie 730

  to się w glowie nie miesci aby cwaniacy po 15 latach mieli emerytury a ludzie po 50 latach pracy musieli pracować. Sprawdzcie Ich majatki ,zdziwicie się...skąd mieli pieniądze --rzekomo z darowizn!

  Pokaż odpowiedzi (8)Odpowiedz
 • FUNKCJONARIUSZ 79(2020-11-21 14:48) Zgłoś naruszenie 71

  Pracy nie ma co zazdrościć. Rozkazy i napięcie w służbie przez wszystkie lata. Nie jest łatwi przepracować do emerytury, ponieważ mogą cię po drodze spotkać alokacje, częste roszady stanowiskowe oraz szkolenie razy szkolenie. Przy ty mile widziane studia kierunkowe, znajomość języków. Podpisuję się pod jednym -WSZYSCY FUNKCJONARIUSZE WINNI PRZEPRACOWAĆ MIN.25 LAT SŁUŻBY A POPRZECZKA WIEKU EMERYTALNEGO WINNA BYĆ USTAWIONA W WIEKU 55 LAT. To i tak o 10 lat szybciej niż w ZUS. Emerytury też winny być lepiej skalkulowane. Nie widzę powodów aby funkcjonariusz miał w wieku obecnie 45 lat emeryturę wyższą niż 65 latek na emeryturze.

  Odpowiedz
 • szary obywatel (2020-11-19 21:17) Zgłoś naruszenie 52

  ta brakuje chetnych ha ha w warszawie do pracy w us to moze tak bo nikt z młodych nie pójdzie za 3150 brutto jedyny wyjatek to absolwenci kierunków prawnych KUL i UKSW którzy aplikują na te stanowiska

  Odpowiedz
 • Emeryt (2020-11-22 13:06) Zgłoś naruszenie 50

  W obecnej chwili w przepisach emerytalnych i innych dodatkowych zależnościach finansowych jest młyn, nikt nie jest pewien czy za rok przepis się nie zmieni, wobec tego kto bedzie przychodził pracować w tym bałaganie

  Odpowiedz
 • IP(2020-11-20 10:45) Zgłoś naruszenie 411

  To że chętnych brakuje a znam tą sytuację doskonale to jest efekt machinacji naboru.Nic nie usprawiedliwia emerytur po 15 latach .Do pracya za była służbę ewentualnie jak w Niemczech dodatek co miesiąc.Majatki ,obowiązkowo sprawdzić z uwzględnieniem rzekomych darowizn.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Nie prawdaz(2020-11-21 03:22) Zgłoś naruszenie 33

  Do Jacek ,mój kuzyn Który jest obecnie za granicą widział ten ciężki kawałek którego z wartośca tak było u takiego jednego kolesia trudno ukryć . A to pożyczka żonie delikwenta z granicy, po 3 miesiącach w przytułku pracy z PKZP się trafiła na nowy samochód a to jak skończył służbę rodzina bogato obdarzona pomogła zupełnie jak Rydzykowi bezdomny.No cóż może kuzyn opowiadal bajki ,może to tyłko fantazja.Ludzie są zawistni ,nieprawdaż Panie celnik,za dużo widzą a sami nie kombinuja.Moze by tak zrobić kontrolę u byłych narodowych celne kow jak teraz żyją aby ta rasę zawodowa oczyścić z podejrzeń zawistnych ludzi.To chyba dobry pomysl

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Lol(2020-11-24 18:34) Zgłoś naruszenie 30

  Szukaj aż znajdziesz. Na celnika się nie nadajesz.

  Odpowiedz
 • hmmm(2020-11-21 03:03) Zgłoś naruszenie 28

  Nie widzimy ogłoszeń na celnik po w,pewnie dostał się tam już młodszy brat wojta

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane