statystyki

Więcej czasu na zawarcie umowy grantowej

autor: Agata Szczepańska18.11.2020, 06:01; Aktualizacja: 18.11.2020, 09:37
teściowa opieka senior

Chodzi o projekt grantowy „Zapewnienie bezpieczeństwa i opieki pacjentom oraz bezpieczeństwa personelowi zakładów opiekuńczo-leczniczych, domów pomocy społecznej, zakładów pielęgnacyjno-opiekuńczych i hospicjów na czas COVID-19”, na który zarezerwowano blisko 250 mln zł. Realizowany jest przez NFZ w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.źródło: ShutterStock

Do 25 listopada br. będzie można podpisać umowy na dofinansowania m.in. dla ZOL-i, DPS-ów i hospicjów. Dodatkowe pieniądze, rozdysponowywane przez NFZ, przeznaczone są m.in. na dodatki dla pracowników tych placówek.

Chodzi o projekt grantowy „Zapewnienie bezpieczeństwa i opieki pacjentom oraz bezpieczeństwa personelowi zakładów opiekuńczo-leczniczych, domów pomocy społecznej, zakładów pielęgnacyjno-opiekuńczych i hospicjów na czas COVID-19”, na który zarezerwowano blisko 250 mln zł. Realizowany jest przez NFZ w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Granty przeznaczone są przede wszystkim na dodatkowe wynagrodzenia dla pielęgniarek, ratowników medycznych, fizjoterapeutów, opiekunów medycznych oraz członków personelu pomocniczego tych placówek, którzy – ze względów bezpieczeństwa i ograniczania ryzyka zakażenia – musieli zrezygnować z innych miejsc zatrudnienia (pula środków to ok. 230 mln zł). Placówki będą mogły również kupić za te pieniądze środki ochrony osobistej oraz środki dezynfekcyjne dla personelu oraz pacjentów i mieszkańców (ok. 20 mln zł).


Pozostało 68% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane