statystyki

Pokrzywdzone tarczą matki mogą wnioskować o podwyżki

autor: Paulina Szewioła21.10.2020, 06:01; Aktualizacja: 21.10.2020, 07:39
Chodzi o kobiety, które w okresie obniżonego na podstawie przepisów tarczy antykryzysowej (Dz.U. poz. 374 ze zm.) wymiaru czasu pracy i związanej z tym obniżki wynagrodzenia urodziły dziecko.

Chodzi o kobiety, które w okresie obniżonego na podstawie przepisów tarczy antykryzysowej (Dz.U. poz. 374 ze zm.) wymiaru czasu pracy i związanej z tym obniżki wynagrodzenia urodziły dziecko.źródło: ShutterStock

Pracownice na urlopach macierzyńskich mogą już występować o przeliczenie obniżonych świadczeń. Procedura nie jest skomplikowana. Wystarczy pisemne żądanie przekazane pracodawcy lub ZUS.

Chodzi o kobiety, które w okresie obniżonego na podstawie przepisów tarczy antykryzysowej (Dz.U. poz. 374 ze zm.) wymiaru czasu pracy i związanej z tym obniżki wynagrodzenia urodziły dziecko. Otrzymują one bowiem niższe świadczenia (pisaliśmy o tym w DGP nr 142 z 23 lipca 2020 r. „Tarcza uderza w matki na urlopach. Ale jest na nią sposób”). Rozwiązanie, które pomogło firmom w czasie epidemii, wywołało jednocześnie duże niezadowolenie wśród świadczeniobiorców.


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane