statystyki

Opłata skarbowa od zezwolenia na pobyt może być umorzona

autor: Agnieszka Pokojska19.10.2020, 18:00
Przedstawicielka MF przypomniała, że warunkiem podjęcia postępowania w sprawie zezwolenia na pobyt czasowy lub przedłużenie wizy jest uiszczenie opłaty skarbowej za wniosek w tej sprawie.

Przedstawicielka MF przypomniała, że warunkiem podjęcia postępowania w sprawie zezwolenia na pobyt czasowy lub przedłużenie wizy jest uiszczenie opłaty skarbowej za wniosek w tej sprawie.źródło: ShutterStock

Składający wniosek o zezwolenie na pobyt czasowy lub przedłużenie wizy, którzy są w trudnej sytuacji, mogą ubiegać się o umorzenie opłaty skarbowej – wynika z odpowiedzi Justyny Przekopiak z Ministerstwa Finansów na petycję obywateli Białorusi.

Przedstawicielka MF przypomniała, że warunkiem podjęcia postępowania w sprawie zezwolenia na pobyt czasowy lub przedłużenie wizy jest uiszczenie opłaty skarbowej za wniosek w tej sprawie. Organ powinien jednak rozpatrzyć wniosek mimo nieuiszczenia należności, jeżeli przemawiają za tym względy społeczne lub ważny interes strony.


Pozostało 70% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane