Nauczanie zdalne dla młodszych dzieci? Co z zasiłkiem? Premier odpowiedział na to pytanie podczas konferencji

15.10.2020, 18:13; Aktualizacja: 15.10.2020, 18:39
Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawieckiźródło: PAP
autor zdjęcia: Marcin Obara

Jeżeli będzie taka konieczność ze względu na naukę zdalną dla dzieci młodszych, to dodatkowy zasiłek opiekuńczy zostanie przywrócony – zapowiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (10)

  • Anna(2020-10-20 21:47) Zgłoś naruszenie 00

    Czy przejście całej szkoły na zdalne nauczanie to jej zamknięcie? Czy w takiej sytuacji na 7 latka przysługuje zasiłek?

    Odpowiedz
  • Janeczka(2020-10-20 18:23) Zgłoś naruszenie 00

    Nie dla zdalnej szkoły!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • Julita(2020-10-19 17:39) Zgłoś naruszenie 00

    Zasilek opiekunczy to nie problem szkol, a przedszkoli. Przysluguje tylko do ukonczenia przrz dziecko 8rz. Od stycznia codziennie kolejne pierwszaki beda te 8l konczyc. Serio ktos uwaza, ze pierwszoklasista moze siedziec sam w domu po 8-9h i sam sie uczyc. Do tego nie sa zdolne rowniez starsze dzieci, na pewno rowniez te z klas 2-3, tym bardziej ze nauczanie zdalne na tym etapie w 9 przypadkach na 10 polegalo na przyslaniu przrz nauczyciela spisu stron do zrobienia. To jest jakas fikcja i zaklamanie. Zamkniecie szkol dla tych dzieci oznacza dwie sprawy. Jakas czesc rodzicow zrezygnuje z pracy i ustawi sie po wszelkie dostepne zasilki, zapomogi, doplaty itp. A wiekszosc bedzie kombinowac zwolnienia chorobowe, w dobie teleporady trudne to nie jest. Tak czy inaczej zus wyda to ssmo, albo w formie zasilkow opiekinczych ( do 8rz ) albo chorobowych ( starsi, na pewno kl 2-3, a obstawiam ze tez duza czesc kl 4 ,)

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • inn(2020-10-19 13:19) Zgłoś naruszenie 00

    Jak to jest liczone? Moj obchodzil 8 urodziny w styczniu, to znaczy, ze jeszcze sie lapie czy nie?

    Odpowiedz
  • Doradca.(2020-10-18 19:58) Zgłoś naruszenie 02

    Mamy wojnę z wirusem na całym świecie.Mudimy to przyjąć do wiadomości. Dzieci zarażają przez 3 tygodnie Same zwykle przechodzą Covid bezobjawowo.

    Odpowiedz
  • wypoczynkowe(2020-10-17 14:08) Zgłoś naruszenie 20

    Rodzice mają swoje urlopy wypoczynkowe więc też mogą wykorzystać w tym czasie

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ewa(2020-10-15 20:21) Zgłoś naruszenie 41

    No pewnie nie dość że nie ma kto robić to jeszcze opieka dla 8larka tak dla 9 nie żenada żadnego urlopu opiekuńczego tylko bezpłatny urlop.

    Odpowiedz