statystyki

Zwolnienie ze składek wymaga korekty wniosków do PFRON o dopłaty do pensji

autor: Michalina Topolewska05.10.2020, 09:49; Aktualizacja: 05.10.2020, 10:42
Pracodawcy, którzy wykonują działalność oznaczoną kodami PKD, które są wymienione w jej przepisach, będą mogli m.in. wnioskować do ZUS o zwolnienie ze składek za lipiec, sierpień i wrzesień br.

Pracodawcy, którzy wykonują działalność oznaczoną kodami PKD, które są wymienione w jej przepisach, będą mogli m.in. wnioskować do ZUS o zwolnienie ze składek za lipiec, sierpień i wrzesień br.źródło: ShutterStock

Pracodawcy branży turystycznej, którzy przy ubieganiu się o dofinansowania do wynagrodzeń niepełnosprawnych pracowników wykazywali w kosztach płacy składki na ZUS, a skorzystają ze zwolnienia z ich opłacania, będą musieli skorygować złożone dokumenty.

Tak wynika z wyjaśnienia przygotowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) w sprawie ustawy z 17 września 2020 r. o zmianie ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz.U. poz. 1639), czyli tarczy 5.0, która wejdzie w życie 15 października. To właśnie od tego dnia pracodawcy, którzy wykonują działalność oznaczoną kodami PKD, które są wymienione w jej przepisach, będą mogli m.in. wnioskować do ZUS o zwolnienie ze składek za lipiec, sierpień i wrzesień br.


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane