statystyki

Niższy spadek przychodu będzie uprawniał do ulgi

autor: Łukasz Guza, Paulina Szewioła21.09.2020, 10:27; Aktualizacja: 21.09.2020, 10:27
Przedstawiciele podmiotów działających w tym sektorze zwracali jednak uwagę, że zaproponowany katalog jest niekompletny i nie obejmuje wszystkich firm.

Przedstawiciele podmiotów działających w tym sektorze zwracali jednak uwagę, że zaproponowany katalog jest niekompletny i nie obejmuje wszystkich firm.źródło: ShutterStock

Krąg podmiotów uprawnionych do zwolnienia ze składek do ZUS w ramach tzw. tarczy dla turystyki nie zostanie rozszerzony – zdecydował Sejm.

Nowelizacja ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw umożliwia m.in. zwolnienie ze składek dla przedsiębiorców z branży turystycznej i eventowej. O tym, czy danej firmie będzie ono przysługiwać, ma decydować przede wszystkim kod PKD, pod jakim prowadzona jest przeważająca działalność.

Przedstawiciele podmiotów działających w tym sektorze zwracali jednak uwagę, że zaproponowany katalog jest niekompletny i nie obejmuje wszystkich firm. Pominięto np. działalność organizatorów turystyki przyjazdowej, pośredników turystycznych czy większość agencji eventowych. Dlatego branża postulowała dodanie do listy beneficjentów podmiotów działających pod kolejnymi kodami PKD. Ich uwagi uwzględnili senatorowie, wprowadzając poprawki, za sprawą których do grona beneficjentów ustawy dołączyły kolejne podmioty.


Pozostało 80% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane