statystyki

Szczególne okoliczności muszą być obiektywne

autor: Dorota Beker16.09.2020, 08:33; Aktualizacja: 17.09.2020, 07:11
Stąd też NSA stwierdził, że w tej sprawie nie można mówić o szczególnie uzasadnionych okolicznościach, które przemawiałyby za zwolnieniem skarżącego z obowiązku ponoszenia kosztów pobytu jego syna w domu pomocy społecznej.

Stąd też NSA stwierdził, że w tej sprawie nie można mówić o szczególnie uzasadnionych okolicznościach, które przemawiałyby za zwolnieniem skarżącego z obowiązku ponoszenia kosztów pobytu jego syna w domu pomocy społecznej.źródło: ShutterStock

Jeżeli są osoby, które zgodnie z obowiązkiem alimentacji mogą dostarczyć osobie potrzebującej środków utrzymania, to ich powinności wyprzedzają pomoc społeczną – wynika z orzeczenia NSA.

Wyrok tej treści zapadł w sprawie, w której prezydent miasta odmówił całkowitego zwolnienia rodzica niepełnosprawnego syna z opłaty za jego pobyt w domu pomocy społecznej. Rozstrzygnięcie to zostało utrzymane zarówno przez SKO, jak i WSA. Mężczyzna wniósł więc skargę kasacyjną.


Pozostało 79% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane