statystyki

Aby dofinansować wyprawkę dla ucznia z ZFŚS, konieczny jest zapis w regulaminie

autor: Magdalena Sobczak14.09.2020, 10:44; Aktualizacja: 14.09.2020, 10:45
Jeśli świadczenia są finansowane z ZFŚS, to nie stanowią one podstawy wymiaru składek społecznych i zdrowotnej. Zwolnienie to przysługuje bez ograniczenia kwotowego.

Jeśli świadczenia są finansowane z ZFŚS, to nie stanowią one podstawy wymiaru składek społecznych i zdrowotnej. Zwolnienie to przysługuje bez ograniczenia kwotowego.źródło: ShutterStock

W jednostce jest zakładowy fundusz świadczeń socjalnych. W regulaminie ZFŚS przewidziano możliwość zapomogi na dofinansowanie wyprawki dla dzieci do kwoty 300 zł. Pracownicy złożyli wnioski i po ich zaopiniowaniu wypłata ma nastąpić do końca września. W jaki sposób ująć tę operację w księgach?

Dopuszczalne jest, aby regulamin zakładowego funduszu świadczeń socjalnych przewidywał wsparcie dla dzieci pracowników i innych osób uprawnionych m.in. na potrzeby szkolne. Jednak wysokość zapomogi musi być uzależniona od indywidualnej sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej osoby uprawnionej do korzystania z ZFŚS. Pracodawca powinien więc w regulaminie szczegółowo określić zasady i warunki korzystania z usług i świadczeń finansowanych z funduszu, a także zasady przeznaczania jego środków na poszczególne cele i rodzaje działalności socjalnej. I od tych zapisów powinno być uzależnione rozpatrzenie wniosku pracownika.

WAŻNE Limit zwolnienia z PIT w 2020 i 2021 r. dla wartości świadczeń pracowniczych, które zostały sfinansowane w całości ze środków ZFŚS lub funduszy związków zawodowych, zwiększono do 2000 zł. Dotychczasowy limit zwolnienia to 1000 zł.


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane