Karta Dużej Rodziny jest ważnym instrumentem polskiej polityki rodzinnej; w programie mamy już milion rodzin – przekazała PAP szefowa MRPiPS Marlena Maląg. Doceniamy trud wychowania większej liczby dzieci i chcemy ułatwić rodzinom wielodzietnym ich codzienne funkcjonowanie - podkreśliła.

Milionowa rodzina w programie Karta Dużej Rodziny to rodzina z Turośli w województwie podlaskim. W piątek symboliczną Kartę wręczyła im wiceminister Barbara Socha. Resort rodziny wskazał, że program cieszy się dużym zainteresowaniem wśród rodzin. Obecnie z kart korzysta blisko 3,25 mln osób, to ponad 3,5 razy więcej niż w 2015 r.

W programie uczestniczy 7,2 tys. partnerów, a ze zniżek można korzystać w ponad 27 tys. lokalizacji. To zarówno instytucje publiczne, jak i podmioty prywatne. Wśród nich są znane i rozpoznawalne firmy, często mające wiele punktów w całym kraju np. sklepy Lidl, Smyk, Bartek, Wojas, stacje paliw Orlen, Shell, Circle K, banki np. PKO BP, Santander. Od 2017 roku o listę partnerów dba organizacja pozarządowa Związek Dużych Rodzin Trzy Plus.