Pracodawca może różnicować wysokość dodatkowych wpłat do PPK

20.08.2020, 07:51; Aktualizacja: 20.08.2020, 08:04
pieniądze

Wszystkie podmioty zatrudniające mogą różnicować wysokość finansowanej przez siebie wpłaty dodatkowej ze względu na długość okresu zatrudnienia uczestników PPK.źródło: ShutterStock

Spółka z III etapu wdrożenia pracowniczych planów kapitałowych (PPK) chce finansować zatrudnionym również wpłaty dodatkowe. Mają być on różnicowane m.in. ze względu na to, czy uczestnik programu sam finansuje wpłatę dodatkową. W spółce nie ma regulaminu wynagrodzeń, nie jest też ona objęta układem zbiorowym pracy. Czy musi wprowadzić regulamin wynagrodzeń, aby móc różnicować finansowane przez siebie dodatkowe wpłaty do PPK na podstawie innego kryterium niż okres zatrudnienia?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (4)

 • boguś(2020-08-24 18:20) Zgłoś naruszenie 10

  PPK to dobra odpowiedz na obecny problem emerytur, które stają się coraz mniejsze. Tutaj przy minimum wysiłku można sporo osiągnąć i poprawić wygodę życia na przyszłe lata.

  Odpowiedz
 • pola(2020-08-24 18:26) Zgłoś naruszenie 10

  Wszelkie analizy emerytur raczej wnioskują coraz gorzej na przyszłe lata, więc PPK to dobra odpowiedz na tą sytuację. Można całkiem sporo odłożyć, co bardzo poprawi komfort życia.

  Odpowiedz
 • Lila(2020-08-25 20:58) Zgłoś naruszenie 10

  Ogólnie uważam że PPK jest bardzo racjonalnym systemem odkładania pieniędzy na przyszłość. Można w taki sposób zaoszczędzić sporą kwotę pieniędzy na przyszłość. Po drugie sami nie odłozylibyśmy tyle, tu jednak dopłaca nam pracodawca i państwo raz na rok przelewa pieniądze. W taki sposób możemy zaoszczedzić spora sumę nawet co niektórzy będą mieli ponad 1000 zł do emerytury z ZUS. Patrząc teraz na emerytury ,które są to warto.

  Odpowiedz
 • Miłka(2020-08-30 23:21) Zgłoś naruszenie 00

  Wiele osób w ciągu ostatniego roku się przekonało do oszczędzania w PPK. W koncu mozna fajną sumę przez lata pracy uzbierać,więc dlaczego tego nie zrobić?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane