statystyki

Utrudnione kontakty rodziców z dziećmi w pieczy

autor: Michalina Topolewska06.08.2020, 10:44; Aktualizacja: 06.08.2020, 10:44
Rzecznik zwrócił się o zbadanie tej sprawy w związku z pismami kierowanymi do niego przez opiekunów, którzy alarmują, że od początku trwania epidemii koronawirusa nie mają osobistego kontaktu ze swoimi potomkami.

Rzecznik zwrócił się o zbadanie tej sprawy w związku z pismami kierowanymi do niego przez opiekunów, którzy alarmują, że od początku trwania epidemii koronawirusa nie mają osobistego kontaktu ze swoimi potomkami.źródło: ShutterStock

Mikołaj Pawlak, rzecznik praw dziecka (RPD), wystąpił do wojewodów, aby sprawdzili, czy dzieci przebywające w pieczy zastępczej nie mają problemów z kontaktem z rodzicami biologicznymi.

Rzecznik zwrócił się o zbadanie tej sprawy w związku z pismami kierowanymi do niego przez opiekunów, którzy alarmują, że od początku trwania epidemii koronawirusa nie mają osobistego kontaktu ze swoimi potomkami. Ta sytuacja jest szczególnie trudna w przypadku małych dzieci, które jeszcze nie potrafią kontaktować się za pomocą komunikatorów z użyciem kamery. Tymczasem, jak wskazuje RPD 24 maja br., główny inspektor sanitarny w porozumieniu z resortami zdrowia oraz rodziny, pracy i polityki społecznej wydał nowe zalecenia dla instytucji pieczy zastępczej oraz ośrodków wychowawczych dotyczące zapobiegania szerzeniu się wirusa SARS-CoV-2.


Pozostało 60% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane