Szef prokuratury podważa rażąco wysoką pensję

autor: Paulina Szewioła30.07.2020, 08:23; Aktualizacja: 30.07.2020, 09:55

Prokurator generalny złożył skargę nadzwyczajną od prawomocnego wyroku Sądu Apelacyjnego w Warszawie, na mocy którego matka zachowała wysokie świadczenia z ubezpieczenia chorobowego. 

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (29)

  • Bon Ton(2020-07-30 15:26) Zgłoś naruszenie 601

    Czyli republika przekretow w pelnym rozkwicie ?

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Polak(2020-08-01 09:49) Zgłoś naruszenie 563

    Odebrać świadczenie oraz nakaz zwrotu wyłudzonych pieniędzy i oczywiście kara za wyłudzenia brak słów na takie zachowanie i jeszcze bez szczególnego odwołania ile ludzkich składek poszło na to cwaniactwo finansowe

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • gość(2020-08-01 14:46) Zgłoś naruszenie 420

    Paranoja. Ci ludzie to rak Polski i Polaków.

    Odpowiedz
  • kuba(2020-07-30 21:49) Zgłoś naruszenie 385

    Głupi kraj ,głupie przepisy to i głupie zagrywki.

    Odpowiedz
  • Jacek(2020-08-01 09:53) Zgłoś naruszenie 352

    Jakie 7 tyś najniższą krajową tyle co płacą swoim pracownikom!

    Odpowiedz
  • Margaret(2020-08-02 08:37) Zgłoś naruszenie 320

    Wystarczyłoby zmienić przepis, np. średnie wynagrodzenie z ostatnich 12 miesięcy, jeżeli natomiast może ktoś przepracować 1 dzień i dostaje świadczenia to potem nie ma się co dziwić, że ludzie wykorzystują przepisy i działają zgodnie z prawem. Kto winien? Bez komentarza

    Odpowiedz
  • szeregowy pracownik(2020-08-02 13:35) Zgłoś naruszenie 271

    Bez badań??? Ewidentne wyłudzenie. Kara dla wyludzającej i firmy

    Odpowiedz
  • Bob .(2020-08-02 20:31) Zgłoś naruszenie 150

    Polska to krajina dla cwaniaków, niech jedzie do Niderlandów i coś takiego zrobi .

    Odpowiedz
  • Byly wierny(2020-08-01 22:33) Zgłoś naruszenie 1118

    To po co zus bral skladki niech odda traz ps a zgodne z zasadami spolecznymi sa milionowe gaze prezesow kolesiow z PiS w spolkach SP z moich podatkow

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Arielka(2020-07-30 16:57) Zgłoś naruszenie 94

    Cieszę się, że mam normalną pracę i przede wszystkim pracuję na siebie. A to wszystko zasługa Studium Pracowników Medycznych i Społecznych, że postawiłam na fach w ręku.

    Odpowiedz
  • Mm(2020-08-02 08:29) Zgłoś naruszenie 933

    jeżeli kobieta w ciąży zagraża zusowi wystarczy zabronić zatrudnienie kobiet w ciąży, a co do kwoty, To pracodawca proponuje wysokość wynagrodzenia i nikomu nic do tego choćby praca trwała kilka dni

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Marcin (2020-08-02 15:52) Zgłoś naruszenie 813

    Jeśli Pani poruszała się w obrębie obowiązującego prawa, to o co chodzi? Czy zero służy do tego żeby ścigać ludzi którzy wykorzystują niemrawe prawo tekturowego państwa?

    Odpowiedz
  • Balcer (2020-08-02 17:15) Zgłoś naruszenie 83

    Spotykam znajomą kobietę w ciąży 3 miesiąc, mówi że jest na zwolnieniu lekarskim, a co coś złego się dzieje, nie wszystko jest ok, ale wszystkie kobiety tak robią to dlaczego ja mam nie skorzystać

    Odpowiedz
  • jjk(2020-08-01 15:35) Zgłoś naruszenie 746

    komentujecie negatywnie bo sami nie mieliście takiej możliwości albo nie wpadliście na taki pomysł. To w każdym razie jest bardzo popularnym sposobem podnoszenia dochodu młodym matkom. Ja twojej synowej ty mojej. Tak to działa i nic wam do tego zazdrośnicy.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Ewidentny przekret/blad(2020-08-03 18:18) Zgłoś naruszenie 52

    Podstawe wymiaru zasilku chorobowego w przypadku tej Osoby, ktora przepracowala zalozmy 1 miesiec w ciagu ostatnich 12 miesiecy powinna stanowic kwota 625zl / 7500:12 miesiecy/. Zasilek chorobowy powinien wynosci 80% z 625 zl czyli niecale 300 zl. Reszte kasy powinna zwrocic do ZUS. ----Jest to przekret nad przekretami. Do przepisow trzeba naniesc poprawke lub wymienic pracownikow w ZUS. -----

    Odpowiedz
  • Vito z Hiszpanii(2020-08-03 07:29) Zgłoś naruszenie 411

    Czyli teraz prokurator bedzie ustala place w prywatnych firmach ??Co bedzie dalej??? Juz jestesmy KatoTalibanem a wciaz sie to pogarsza.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Marek(2020-08-05 21:03) Zgłoś naruszenie 20

    Zamiast skargi nadzwyczajnej powinna być poprawiona ustawa o ubezpieczeniach społecznych. Skarga nadzwyczajną to rozwiązanie doraźne. Np stopniowe uzyskiwanie praw proporcjonalnie do liczby opłaconych składek. Takich fikcyjnych zatrudnień jest na pęczki, ten jest wyjątkowo bezczelny.

    Odpowiedz
  • Axihhhu(2020-08-02 01:53) Zgłoś naruszenie 10

    ******

    Odpowiedz