statystyki

Pomoc ZUS dla poszkodowanych przez żywioły. Kiedy można otrzymać wsparcie?

autor: Paulina Szewioła30.06.2020, 08:50; Aktualizacja: 30.06.2020, 08:57
O pomoc powinni zwracać się płatnicy składek, którzy w wyniku nawałnic ponieśli znaczne straty materialne i dlatego mają problemy z ich terminowym opłacaniem lub spłatą zadłużenia.

O pomoc powinni zwracać się płatnicy składek, którzy w wyniku nawałnic ponieśli znaczne straty materialne i dlatego mają problemy z ich terminowym opłacaniem lub spłatą zadłużenia.źródło: ShutterStock

Osoby, których dotknęły skutki nawałnic, mogą ubiegać się o wsparcie, w tym także z tarczy antykryzysowej – informuje ZUS.

W ostatnich tygodniach przez Polskę przechodzą intensywne burze. Nieco ponad tydzień temu podtopienia odnotowano na terenie województwa małopolskiego. Trudna sytuacja jest również m.in. na Podkarpaciu.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przypomina, że wojewodowie mogą udzielić natychmiastowej pomocy w wysokości do 6 tys. zł każdemu, kto poniósł straty, a po powołaniu komisji, która je oszacuje, mogą przeznaczyć zasiłki na odbudowanie mienia. W wypadku budynków mieszkalnych, które wymagałyby remontu, naprawy czy odbudowy, kwota zasiłku wynosi do 200 tys. zł, w wypadku budynków gospodarczych do 100 tys. zł.


Pozostało 57% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane