Wsparcie dla rodziców co najmniej do drugiej tury wyborów

autor: Paulina Szewioła29.06.2020, 07:39; Aktualizacja: 29.06.2020, 12:52
Organ rentowy zwraca jednocześnie uwagę, że nie zmieniły się zasady występowania o dodatkowy zasiłek opiekuńczy oraz wzór oświadczenia, które należy złożyć.

Organ rentowy zwraca jednocześnie uwagę, że nie zmieniły się zasady występowania o dodatkowy zasiłek opiekuńczy oraz wzór oświadczenia, które należy złożyć.źródło: ShutterStock

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy zostanie wydłużony do 12 lipca. Taką datę wyznacza nowe rozporządzenie Rady Ministrów. Gdyby nie ono, świadczenie można byłoby pobierać tylko do 28 czerwca.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (1)

  • Gosia(2020-06-29 11:52) Zgłoś naruszenie 50

    Czy na pewno rozporządzenie wydłużające okres pobierania dodatkowego zasiłku opiekuńczego dotyczy również rodziców dzieci szkolnych? Szkoły nie prowadzą opieki w okresie wakacji, są zamknięte ale nie z powodu covid-19. Przepis dotyczy zamkniętych placówek z powodu wirusa ale mogą z niego korzystać rodzice dzieci, którzy nie zdecydują się wysyłać ich do otwartych już przedszkoli, żłobków czy szkół pytanie jednak co z rodzicami dzieci szkolnych po dniu zakończenia roku szkolnego?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane