statystyki

Dłuższy termin na wniosek o świadczenie przedemerytalne

autor: Joanna Śliwińska18.06.2020, 20:00
Epidemia i związane z tym trudności chociażby w przemieszczaniu się lub ograniczenia pracy urzędów, jak najbardziej mogą być uznane za „szczególnie uzasadnione przypadki”.

Epidemia i związane z tym trudności chociażby w przemieszczaniu się lub ograniczenia pracy urzędów, jak najbardziej mogą być uznane za „szczególnie uzasadnione przypadki”.źródło: ShutterStock

Specustawa pozwala bezrobotnemu złożyć go później, niż wynika z zasad ogólnych. Ma na to 30 dni od ustania obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii.

Zgodnie z przepisami ustawy o świadczeniach przedemerytalnych świadczenie przedemerytalne przysługuje – w uproszczeniu – osobie, która jest bezrobotna, spełnia określone w ustawie warunki stażowe i ukończyła odpowiedni wiek. Przy czym zyskuje ona do niego prawo po upływie co najmniej 180 dni pobierania zasiłku dla bezrobotnych, jeśli spełnia dodatkowo łącznie następujące warunki:


Pozostało 90% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane