statystyki

Zmiany we wnioskach o świadczenia na dzieci

autor: Michalina Topolewska18.06.2020, 18:00
podpis, umowa, dokument

Resort rodziny odświeżył też wniosek potrzebny do otrzymania świadczenia „Dobry start”, czyli 300 zł na pokrycie kosztów wyprawki szkolnej dla każdego dzieckaźródło: ShutterStock

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) opublikowało zmodyfikowane wzory wniosków, które można stosować w bieżącym oraz następnym okresie wypłaty pomocy finansowej na dzieci.

Chodzi tutaj m.in. o formularz potrzebny do ubiegania się o świadczenia z funduszu alimentacyjnego (FA). Rodzice cały czas mogą jeszcze składać wnioski o przyznanie wsparcia na okres świadczeniowy, który zaczął się 1 października 2019 r. i potrwa do końca września br., a od 1 lipca ruszy proces przyjmowania dokumentów o ustalenie prawa do pomocy finansowej na czas od 1 października do 30 września 2021 r.

Zmiany we wniosku nie są duże, bo dotyczą przede wszystkim części obejmującej pouczenia oraz informacje o zasadach przyznawania świadczeń z FA, które wymagały uaktualnienia z uwagi, wejście w życie przepisów pozwalających traktować obniżenie wynagrodzenia spowodowane epidemią koronawirusa jako utratę dochodu. Nowy druk uwzględnia też to, że dodatek solidarnościowy, który będzie przysługiwał osobom tracącym pracę na skutek COVID-19, będzie uznawany za uzyskanie dochodu oraz jego utratę (w momencie gdy przestanie być wypłacany).


Pozostało 72% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane