Pomoc dla zakładów aktywności zawodowych trudniejsza niż wynika to z przepisów

autor: Michalina Topolewska02.06.2020, 17:00
niepełnosprawny

Zakłady liczyły na to, że gdy uzyskają akceptację funduszu, będą mogły zrefundować te wydatki środkami z ZFA.źródło: ShutterStock

Przyjęte zasady udzielania zakładom aktywności zawodowej (ZAZ) zgody na wykorzystanie środków z zakładowego funduszu aktywności (ZFA) na ratowanie miejsc pracy są ostrzejsze, niż wynika to z przepisów. Konieczna jest ich szybka modyfikacja.

Z takim apelem do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) oraz biura pełnomocnika rządu ds. osób niepełnosprawnych (BON) zwrócił się Ogólnopolski Związek Pracodawców ZAZ (OPZ ZAZ). Tak jak firmy posiadające zakładowy fundusz rehabilitacji osób niepełnosprawnych mogą wykorzystać 20 proc. środków na ochronę miejsc pracy przed negatywnymi skutkami epidemii koronawirusa, tak zakłady mogą na ten cel wydać 20 proc. pieniędzy z ZFA. Muszą jednak złożyć wniosek do prezesa PFRON, aby ten wyraził zgodę.


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (2)

  • Gosc(2020-06-03 00:21) Zgłoś naruszenie 00

    A dlaczego ja nie mogę dostać 500plus i 13 emerytury jednocześnie, bo jestem za młody żeby umrzeć i za stary żeby żyć

    Odpowiedz
  • polk(2020-06-02 18:42) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego emeryci nie mogą otrzymać na wakacje 1000 zł ? tak jak rząd dopłaca wszystkim na wakacje ? Minus dla PISu . Tak samo do tej pory PIS ni8e dotrzymał obietnicy z poprzedniej kampanii wyborczej o przewalutowaniu kredytów frankowych !!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane