statystyki

Firmy jeszcze poczekają na tarczę 4.0. Ale niedługo

autor: Łukasz Guza01.06.2020, 09:48; Aktualizacja: 01.06.2020, 09:48
Poprawki zgłaszane przez posłów nie zmieniły w istotny sposób przepisów dotyczących uprawnień pracowniczych. Najistotniejsza zmiana w tym zakresie zakłada, że o dofinansowania do pensji pracowników z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych będą mogły ubiegać się także jednostki organizacyjne kościoła, związku wyznaniowego oraz kościelne osoby prawne (nie będą musiały wykazywać spadku obrotów gospodarczych).

Poprawki zgłaszane przez posłów nie zmieniły w istotny sposób przepisów dotyczących uprawnień pracowniczych. Najistotniejsza zmiana w tym zakresie zakłada, że o dofinansowania do pensji pracowników z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych będą mogły ubiegać się także jednostki organizacyjne kościoła, związku wyznaniowego oraz kościelne osoby prawne (nie będą musiały wykazywać spadku obrotów gospodarczych).źródło: ShutterStock

Rozszerzenie dofinansowania do pensji pracowników, jednoznaczne uprawnienie do kierowania na zaległy urlop, limit odpraw – to przykładowe rozwiązania, które zawiera projekt tarczy antykryzysowej 4.0. Wszystko wskazywało, że Sejm uchwali je na ostatnim posiedzeniu i szybko wejdą w życie. Ale tak się nie stało.

– Zdecydowały o tym kwestie organizacyjne. W trakcie drugiego czytania projektu, które zakończyło się o godz. 20 w czwartek, zgłoszono ok. 100 poprawek. Komisja finansów nie byłaby ich w stanie merytorycznie rozpatrzeć na tyle szybko, aby udało się zdążyć z głosowaniem nad całą ustawą w tym samym dniu – wskazuje Henryk Kowalczyk (PiS), przewodniczący sejmowej komisji finansów publicznych.

Podkreśla, że komisja zbierze się i zaopiniuje poprawki przed kolejnym dniem obrad Sejmu (na razie jest zaplanowany na 3 czerwca, ale możliwe jest przyspieszenie tego terminu).


Pozostało 71% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane