Problemy z dodatkowym zasiłkiem opiekuńczym: Rząd zamierza naprawić przepisy. Czy ZUS do tego czasu wypłaci pieniądze?

autor: Paulina Szewioła28.05.2020, 07:20; Aktualizacja: 28.05.2020, 07:24
Zmiany związane z tym świadczeniem miałyby zacząć obowiązywać z mocą wsteczną, czyli od 25 maja.

Zmiany związane z tym świadczeniem miałyby zacząć obowiązywać z mocą wsteczną, czyli od 25 maja.źródło: ShutterStock

Rząd zamierza naprawić z mocą wsteczną przepisy, które z kręgu podmiotów uprawnionych do tego świadczenia wyeliminowały rodziców dzieci do lat ośmiu.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (23)

  • Donna(2020-05-31 01:18) Zgłoś naruszenie 01

    Donna, 19. my­­ch­­at­­.f­­un/xlove

    Odpowiedz
  • Olek(2020-05-30 07:56) Zgłoś naruszenie 31

    Pan Koperciarz, który chce zostać prezydentem, przetrzyma u siebie procedowaną ustawę przez miesiąc...

    Odpowiedz
  • Cv 19 tarcza (2020-05-30 07:23) Zgłoś naruszenie 00

    A co z ubezpieczonymi w krus, krus odmówił wypłacenia na syna zasiłku, bo ma młodsza siostrę i ulgę w składce, został pominięty i zostawiony nie chodził do szkoły zerówki, żona opiekowała się cały obowiązek szkolny wypełniała , dziękuję za taką tarcze jak zwykle rolnicy jesteśmy gorszym sortem......

    Odpowiedz
  • Iwona(2020-05-29 14:12) Zgłoś naruszenie 23

    rozporządzeniem ministra z 14 maja wydłużono dodatkowy zasiłek opiekuńczy do 14.06 - nie rozumiem dlaczego u niektórych z państwa we firmach takie problemy

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Gość (2020-05-29 10:12) Zgłoś naruszenie 10

    Trzeba złożyć druk Z36 i Z15 opieka nad dzieckiem do 60 dni jeśli rząd podpisze nowelizację zasiłek będzie wypłacony jak przed 24 mają Taką informacje dostałam z kadr wysłałam i wszystko jest ok

    Odpowiedz
  • Daria(2020-05-28 22:53) Zgłoś naruszenie 00

    A ja dziś się dowiedziałam, że od 3 maja obowiązują nowe druki na opiekę nad dziećmi do lat 8 o nazwie Ooso , ciekawe czy nie będzie trzeba poprawiać tych już dostarczonych.

    Odpowiedz
  • Noami(2020-05-28 21:27) Zgłoś naruszenie 14

    Ja normalnie złożyłam to oświadczenie, które jest na stronie Zus-u. W kadrach powiedziano mi, że można składać bo jest ważne rozpożądzenie- takie mają info. z Zus-u. Może jest tak, że u was w prac się nie znają i cwaniakują. Zaznaczam, że pracuję w dużej firmie.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Ona(2020-05-28 21:03) Zgłoś naruszenie 20

    Witam ja też dziś dostałam tel od pracodawcy że nie mam opcji na zasilek opiekuńczy i mam tydzień urlopu w plecy póki co A jeśli się to nie wyjaśni w poniedziałek do pracy ....

    Odpowiedz
  • Siska(2020-05-28 19:49) Zgłoś naruszenie 31

    A ja zostałam zmuszona przez pracodawcę do wzięcia urlopu wypoczynkowego, bo miałabym nieusprawiedliwioną nieobecność w pracy. Codziennie biorę 1 dzień urlopu i czekam na szybkie naprawienie luki w prawie. Ale na to szybko się nie zanosi :(

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Monika(2020-05-28 14:53) Zgłoś naruszenie 50

    Mnie pracodawca już odmówił uznania wniosku od poniedziałku.Mamy czwartek a rząd nadal nic nie postanowił.

    Odpowiedz
  • Oluś(2020-05-28 12:49) Zgłoś naruszenie 00

    Polonische wirtschaft.

    Odpowiedz
  • MIlka(2020-05-28 11:14) Zgłoś naruszenie 40

    Ja jeszcze czekam na pieniadze z Zusu za marzec

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Karol(2020-05-28 10:05) Zgłoś naruszenie 75

    To ciekawe, dlatego, że według mojego pracodawcy nie mam prawa złożyć kolejnego wniosku o dodatkowy zasiłek opiekuńczy, czyli go kontynuować bo nie istnieje prawidłowy formularz, na którym pracownik mógłby to zrobić. Te ze strony ZUSu są już nie aktualne i dlatego pracodawca nie chce go przyjąć. Krótko mówiąc zostałem na lodzie i nie tylko ja, ale rządzących to nie interesuje.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Realista(2020-05-28 09:12) Zgłoś naruszenie 22

    To teraz i tak nie ma wielkiego znaczenia, ZUS zapłacił nam w połowie maja za marzec ten zasiłek. A za maj to może zapłacą w sierpniu, więc do tego czasu i tak będą jeszcze to zmieniać, a w ZUS i tak niczego się nie dowiesz

    Odpowiedz