Maląg: Zasiłek opiekuńczy dla rodziców dzieci do lat 8 będzie nadal realizowany. "Zabezpieczyliśmy przepisy prawa, by z tego świadczenia można było skorzystać"

22.05.2020, 16:40; Aktualizacja: 22.05.2020, 16:54
Zasiłek opiekuńczy dla rodziców, którzy mają dzieci do lat 8 będzie dalej realizowany; tak zabezpieczyliśmy przepisy prawa, aby z tego świadczenia można było skorzystać – zapewniła w piątek szefowa MRPiPS Marlena Maląg.

Zasiłek opiekuńczy dla rodziców, którzy mają dzieci do lat 8 będzie dalej realizowany; tak zabezpieczyliśmy przepisy prawa, aby z tego świadczenia można było skorzystać – zapewniła w piątek szefowa MRPiPS Marlena Maląg.źródło: ShutterStock

Zasiłek opiekuńczy dla rodziców, którzy mają dzieci do lat 8 będzie dalej realizowany; tak zabezpieczyliśmy przepisy prawa, aby z tego świadczenia można było skorzystać – zapewniła w piątek szefowa MRPiPS Marlena Maląg.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (12)

  • Zasiłek (2020-05-23 11:19) Zgłoś naruszenie 51

    Szkoda tylko że wiele rodziców oszukuje chcąc sobie dorobić, albo biorąc opiekę bezpodstawnie tylko po to żeby sobie siedzieć w domku, a w tym wszystkim są rodzice którzy bardzo tej pomocy potrzebują a nie przysługuje im bo mają dzieci w wieku 8 lat i powyżej. 500 plus do tego zasiłek to można siedzieć sobie 2 miesiące i dłużej w domu, bo po co iść do pracy jak można mieć wakacje parę miesięcy wcześniej ... A dla naprawdę potrzebujących ten zasiłek nie przysługuje, gdzie tu sprawiedliwość?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Ok(2020-05-22 17:55) Zgłoś naruszenie 411

    Dziecko 8 letnie jest lepsze niż moje. Tylko robić na nich wszystkich

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Pp(2020-05-24 14:05) Zgłoś naruszenie 30

    To w końcu można jutro wziąść ta opiekę czy nie bo w różnych źródłach różnie piszą? No i czy prawo przed zwolnieniem też będzie działać?

    Odpowiedz
  • Rodzic(2020-05-23 19:55) Zgłoś naruszenie 30

    Mam 5 letnie dziecko które nie dostało miejsca w przedszkolu po jego otworzeniu siedzę od marca na zasiłku dodam że oboje z mężem pracójemy ze względu na covid musimy chodzić do pracy razem jeden tydz od rana drugi popołudni (pracójemy razem w tej samej firmie) , nie możemy się wymieniać na zmianach by móc zajmować się dzieckiem. Więc zasiłek na dziecko jest jak najbardziej potrzebny.

    Odpowiedz
  • M(2020-05-24 09:56) Zgłoś naruszenie 21

    Tak tak odpocząć A co ze współpracownika którzy także mają dzieci 9 lat i muszą pracować za tych odpoczywających A dodam że odpoczywająca ma przy kim zostawić dziecko ale co tam należy mi się i siedzi 2 miesiące na wolnym i odpoczywa. Odpoczywająca-y to jest oszustwo wstyd takie coś pisać

    Odpowiedz
  • Wściekła (2020-05-25 14:22) Zgłoś naruszenie 01

    To dlaczego od dzisiaj nie dostanę zasiłku? Właśnie pracodawca poinformował mnie, że od dzisiaj nie mam płacone z ZUSu

    Odpowiedz
  • Arturos (2020-05-25 16:42) Zgłoś naruszenie 01

    Witam. Dlaczego zasiłek opiekuńczy nie jest wypłacany 100%,tylko 80%?Wirus nie jest z winy rodziców . Zasiłek powinien być wypłacany w 100%.

    Odpowiedz
  • Arturos (2020-05-25 16:47) Zgłoś naruszenie 01

    Dlatego juz nie będę głosował na PiS i Pana Dude. Trochę przesadzili zresztą też jak i z 500+. Pewna grupa rodziców nie dostała 500+ na początku. Dopiero później. Uważam, że jest to bardzo ale bardzo nie porządku.

    Odpowiedz