Zasiłek opiekuńczy od 25 maja nie dla rodziców dzieci do lat 8. Prawnicy wyjaśniają dlaczego, Ministerstwo Rodziny ma inne zdanie

autor: Lidia Raś21.05.2020, 20:50; Aktualizacja: 23.05.2020, 22:55
Dziecko i matka

Dziecko i matkaźródło: ShutterStock

Od 25 maja 2020 roku rodzicom dzieci do lat 8, którzy korzystali z dodatkowego zasiłku opiekuńczego, nie powinien on już przysługiwać. To efekt wprowadzonej tarczy antykryzysowej 3.0. Dodatkowy zasiłek do 14 czerwca 2020 roku powinien być dalej wypłacany rodzicom dzieci z niepełnosprawnością, w tym rodzicom będącym funkcjonariuszami i rolnikami. Prawnicy nie mają wątpliwości. MRPiPS stoi jednak na stanowisku, że nic się nie zmieni. W piątek,22 maja, je podtrzymało. 

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (25)

  • Urszula11953(2020-05-22 13:34) Zgłoś naruszenie 202

    Ani żłobki, ani przedszkola czy też szkoły (klasy I-III), nie otwierają się na przyjęcie wszystkich dzieci. Co mają zrobić rodzice z dziećmi, których nie mogą zabrać ze sobą do pracy?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Lolita(2020-05-23 09:22) Zgłoś naruszenie 154

    Gdzie są te zasiłki...od połowy marca jestem na takiej opiece i póki co grosza jeszcze nie dostalam...a przypominam mamy dziś 23maj...z czego mam teraz się utrzymać

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Dociekliwy(2020-05-23 11:06) Zgłoś naruszenie 125

    Po co komu podstawa prawna, ważne jest to co powie, zaraz po śniadaniu, Chorąży Pokoju i Zbawca Narodu Jarosław I Smoleński.

    Odpowiedz
  • Luki21(2020-05-23 20:33) Zgłoś naruszenie 1210

    A jak są wakacje to przecież też w jakiś sposób jest zorganizować opieka najlepiej cały rok siedzieć na zasiłku i latać po galeriach i modlić się aby to trwało wiecznie Cwaniaki a ja się modlę żeby przyjść zdrowa do domu po harówie

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Monika (2020-05-22 23:28) Zgłoś naruszenie 117

    Dodatkowy zasilek przedłożony do 14.06 ,ale tak na prawdę go nie ma . Takie rzeczy tylko w Polsce!! Mam zostawić dziecko samo w domu ? Kogo to obchodzi ? Aby tylko do wyborów.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Frustracja(2020-05-23 12:32) Zgłoś naruszenie 103

    W samo sedno. My oboje z partnerką pracujemy, do 24 jestem na zasiłku później wracam do pracy i mieliśmy się zmienić bo przedszkole nadal zamknięte. Teraz wychodzi na to, że partnerka będzie musiała wziąć urlop bo pajacują i nie warto później się denerwować. Człowiek pracuje pół życia, zabierają mu pół wypłaty a jak przychodzi co do czego to się na Niego wypinają.

    Odpowiedz
  • Mat 84(2020-05-22 22:14) Zgłoś naruszenie 75

    No właśnie. Jestem samotna matką bliźniaków. Dzieci 25 maja kończą 8 lat. Nie mam opieki dla nich co oznacza dla mnie rezygnację z pracy. Mam je zostawić same w domu?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • JM(2020-05-22 23:48) Zgłoś naruszenie 65

    A nie można wysłać dziecka do szkoły?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jw(2020-05-23 01:18) Zgłoś naruszenie 42

    Oby wszystkim tym którzy tak mieszają też kiedyś się w życiu pomieszało. Ciekawe kto później będzie na was pracował jeśli wszystko odbija się teraz na dzieciach.

    Odpowiedz
  • Marika(2020-05-24 19:14) Zgłoś naruszenie 31

    Moje dziecko skończyło 8 lat i zasiłek mi nie przysługiwał.. Wykorzystałam trochę urlopu, mąż też, później musiał zostawać sam w domu.... O tym nikt nie myśli,..

    Odpowiedz