Pomoc dla samozatrudnionych i mikroprzedsiębiorców ze środków Funduszu Pracy [ZESTAWIENIE]

24.05.2020, 12:00
Kto może skorzystać?

Kto może skorzystać?źródło: ShutterStock

Sprawdź, jak samozatrudnieni i mikroprzedsiębiorcy mogą skorzystać z niskooprocentowanej pożyczki ze środków Funduszu Pracy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (28)

  • Padi(2020-05-24 23:40) Zgłoś naruszenie 169

    Od dwóch miesięcy czekam na decyzję i przelew i niż. Do urzędów dodzwonić się nie mozna. ZUS to samo brak decyzji o umozrniu składek do tego mam saldo na minusie. Cała ta tarcza to jedna wielka ściema. Wszystko tylko ładnie w mediach wygląda i to wszystko.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Zrozpaczona(2020-05-25 10:05) Zgłoś naruszenie 94

    Czekam 5 tygodni. Ani ZUS ani UP żadnej odpowiedzi.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Robert(2020-05-25 13:31) Zgłoś naruszenie 73

    Czemu piszecie takie bzdury ze po 2dniach są pieniądze?! Czekam ponad miesiąc i nic nie ma, zero informacji, zresztą tak samo jest z postojowym i zusem! Ale płacić podatki i ZUS trzeba jedna wielka ściema!

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Wiola(2020-05-25 10:17) Zgłoś naruszenie 62

    Pozyczka 5000 tyś. Wniosek złożyłam 22 kwietnia i ...cisza. Tak sytuacja.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Magda poznan(2020-05-25 07:19) Zgłoś naruszenie 64

    Sciema , prosze napisac ilensie czeka na te mikropozyczke. Miesiac i nic.....

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Monika (2020-05-25 13:52) Zgłoś naruszenie 50

    Ja złożyłam wniosek około 25 .04 otrzymałam pieniądze po miesiącu. :).

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Adi(2020-05-25 09:50) Zgłoś naruszenie 40

    Od początku maja czamekam i nic a znajomy po tygodniu dostał

    Odpowiedz
  • Iwona (2020-05-25 14:20) Zgłoś naruszenie 43

    PUP Radom, wniosek złożony 24 kwietnia, pieniądze na koncie 22 maja, czyli 4 tygodnie oczekiwania.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jarek(2020-05-25 10:44) Zgłoś naruszenie 30

    Też czekam...

    Odpowiedz
  • Irena(2020-05-25 20:08) Zgłoś naruszenie 33

    W Bytomiu wyplata w ciągu tygodnia od złożenia wniosku. Może to zależy od tego kto rządzi w mieście?

    Odpowiedz
  • Radek (2020-05-25 13:20) Zgłoś naruszenie 21

    Wniosek złożyłem 23 kwietnia, a 12 maja pieniądze były na koncie. Wszystko zależy od sprawności Urzędów Pracy

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Fryzjerka(2020-05-25 07:42) Zgłoś naruszenie 11

    Ja czekałam tydzień, a koleżanka dostała na drugi dzień. Ale wniosek został złożony jako jeden z pierwszych.

    Odpowiedz
  • Waldi(2020-05-26 11:33) Zgłoś naruszenie 12

    Wniosek złożyłem 20 maja a 22 maja juz były na koncie Moze składacie zle wypełnione i nie sprawdzacie wiadomości na praca.gov

    Odpowiedz
  • Zdzich(2020-05-25 19:08) Zgłoś naruszenie 12

    Niecałe dwa tygodnie czekałem na pożyczke. Jeszcze Pani z UP zadzwoniła do mnie z prośbą o dosłanie załacznika. Byłem miło zaskoczony.

    Odpowiedz
  • Alladyn(2020-07-08 17:12) Zgłoś naruszenie 00

    Kraków . Kompletna lipa z tą pożyczką . Już lipiec złożone 29. kwiecień i nic.

    Odpowiedz
  • didi(2020-05-29 15:11) Zgłoś naruszenie 00

    Warszawa. Wczoraj minął dokładnie miesiąc od złożenia wniosku o pożyczkę, i też nic,ani decyzji, ani informacji, ani telefonu. ZUS, wniosek złożony na początku maja i też zero info ani jakiejkolwiek reakcji. Tarcza antykryzysowa pomoc w moim przypadku: ZERO ! Te urzędasy przyzwyczajone do pracy jak leniwce po prosu nie wyrabiają, bo tu trzeba rzeczywiście działać. Efektywność pracy słaba. Z kolei rząd po wprowadzeniu ustawy antykryzysowej teraz tylko robi poprawki, żeby ograniczyć wypłaty, np wcześniej o zwolnienie z opłacania składek ZUS mogli starać się Ci którzy prowadzili działalność przed 1 lutego 2020 a teraz się okazuje, że już musieli ją prowadzić również na dzień 29.02 (dopisali sobie po prostu), czego wcześniej nie było. Co niektórzy zorientowawszy się co się dzieje zawiesili działalność przed marcem, i na tych rząd się wypiął. Tak naprawdę to póżniej te wnioski można kierować do sądu, ponieważ odrzucenie będzie niezgodne z zapisami ustawy. Ustawa niestety została źle napisana :) A teraz próbuję się wykpić tworząc nowe wyjaśnienia i korekty.

    Odpowiedz