Świadczenie postojowe a umowa zlecenie

14.05.2020, 11:43; Aktualizacja: 14.05.2020, 12:26
Zaliczka. Zadatek. Przekazanie pieniędzy. Umowa

Zaliczka. Zadatek. Przekazanie pieniędzy. Umowaźródło: ShutterStock

W styczniu 2020 roku zawarłam umowę zlecenie do końca grudnia bieżącego roku. Planowałam zmienić pracę, więc ze zleceniodowcą ustaliłam, że ostatni raz przyjdę do pracy 27 lutego. Nie podpisywałam jednak żadnego dokumentu rozwiązującego umowę. Z powodu epidemii nie zawarłam stosunku pracy w innej firmie. Czy mam prawo ubiegać się o postojowe? Czy umowa zlecenie została rozwiązana w ostatnim dniu pojawienia się w pracy? - pyta czytelniczka. 

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (3)

 • DAWID89X(2020-05-15 22:32) Zgłoś naruszenie 01

  Ale przykład mąż przed koronowirusem miał 2 pracę, jedną stracił z powodu koronowirusa, a druga test zmniejszony - ale nic mu nie przysługuje. A ja nie pracuje niepełnosprawną bez prawa do zasiłku - narząd ruchu. To jest nieuczciwe że jak jest ubezpieczony w tej drògiej nic nie dostanie. Jak mamy za 1800 zł opłacić 500 zł kredytu rat miesięcznych jeszcze 8 lat, 800 zł za mieszkanie - zostaje nam 300 zł na przeżycie w dwie osoby. Głosujemy a winny jest koronowirus i utrata jednej z prac

  Odpowiedz
 • Smutna(2020-05-15 21:34) Zgłoś naruszenie 00

  To jest bardzo niesprawiedliwie że samotny emeryt żeby przeżyć pracował na umowę zlecenie nie dostanie postojowego.A na przykład małżeństwo jedno zarabia bardzo dużo a współmałżonek na umowę zlecenie i taka osoba dostanie bo nie so emerytami..Biednego i starego zniszczyć.

  Odpowiedz
 • Bb(2020-05-14 20:05) Zgłoś naruszenie 02

  Od dwóch lat jako emerytka pracowałam dodatkowo na umowę- zlecenie-w marcu nie podpisano z nami umowy na dalszą pracę z powodu pandemii- nie mamy nic- postojowe też nam się nie należy a przecież pracowałyśmy od 2 lat i nie dla idei ale żeby wyżyć- i to jest sprawiedliwe ,że tysiące emerytów zostało na"lodzie"?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane