statystyki

Pierwsza rata musi trafić na konto ZFŚS przed 31 maja

14.05.2020, 09:32; Aktualizacja: 14.05.2020, 09:33
O nietworzeniu ZFŚS pracodawca może bowiem zdecydować nawet w trakcie roku (wówczas nie odprowadza także odpisu na ten rok).

O nietworzeniu ZFŚS pracodawca może bowiem zdecydować nawet w trakcie roku (wówczas nie odprowadza także odpisu na ten rok).źródło: ShutterStock

W dobie cięcia kosztów z powodu pogorszenia sytuacji finansowej firm wywołanego epidemią koronawirusa wielu pracodawców w pierwszej kolejności zdecydowało się ograniczyć odpisy na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych bądź w ogóle z niego zrezygnować.

O nietworzeniu ZFŚS pracodawca może bowiem zdecydować nawet w trakcie roku (wówczas nie odprowadza także odpisu na ten rok). Ma także możliwość dowolnej zmiany wysokości odpisu (standardowo na pracownika zatrudnionego w normalnych warunkach pracy wynosi on 1550,26 zł, a 3028,21 zł dla nauczyciela). Powyższe modyfikacje wprowadza się poprzez zmianę układu zbiorowego pracy lub regulaminu wynagradzania.


Pozostało 90% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane