statystyki

Pierwsza rata musi trafić na konto ZFŚS przed 31 maja

14.05.2020, 09:32; Aktualizacja: 14.05.2020, 09:33
O nietworzeniu ZFŚS pracodawca może bowiem zdecydować nawet w trakcie roku (wówczas nie odprowadza także odpisu na ten rok).

O nietworzeniu ZFŚS pracodawca może bowiem zdecydować nawet w trakcie roku (wówczas nie odprowadza także odpisu na ten rok).źródło: ShutterStock

W dobie cięcia kosztów z powodu pogorszenia sytuacji finansowej firm wywołanego epidemią koronawirusa wielu pracodawców w pierwszej kolejności zdecydowało się ograniczyć odpisy na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych bądź w ogóle z niego zrezygnować.

O nietworzeniu ZFŚS pracodawca może bowiem zdecydować nawet w trakcie roku (wówczas nie odprowadza także odpisu na ten rok). Ma także możliwość dowolnej zmiany wysokości odpisu (standardowo na pracownika zatrudnionego w normalnych warunkach pracy wynosi on 1550,26 zł, a 3028,21 zł dla nauczyciela). Powyższe modyfikacje wprowadza się poprzez zmianę układu zbiorowego pracy lub regulaminu wynagradzania.


Pozostało jeszcze 90% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane