statystyki

Są wytyczne do przyjmowania nowych osób do domów pomocy

autor: Michalina Topolewska13.05.2020, 08:04; Aktualizacja: 13.05.2020, 08:06
DPS-y od samego początku epidemii są objęte szczególnymi obostrzeniami, które mają chronić mieszkańców oraz pracowników przed zarażeniem koronawirusem.

DPS-y od samego początku epidemii są objęte szczególnymi obostrzeniami, które mają chronić mieszkańców oraz pracowników przed zarażeniem koronawirusem.źródło: ShutterStock

Umieszczenie w odizolowanym pomieszczeniu oraz wyznaczenie pracowników, którzy będą mieli kontakt z nowym mieszkańcem domu pomocy społecznej (DPS), rekomenduje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej samorządom, w sytuacji gdy konieczne jest przyjęcie do placówki nowej osoby.

DPS-y od samego początku epidemii są objęte szczególnymi obostrzeniami, które mają chronić mieszkańców oraz pracowników przed zarażeniem koronawirusem. Z tych względów w zasadzie zawieszone zostały przyjęcia do placówek nowych podopiecznych. Jednak są osoby, które wymagają umieszczenia w DPS i nie mogą czekać, aż sytuacja epidemiczna się poprawi. Instrukcja, która trafiła do samorządów za pośrednictwem wojewodów, ma pomóc w minimalizowaniu ryzyka przeniesienia koronawirusa na teren DPS oraz jego rozprzestrzenienia się na pozostałych mieszkańców i pracowników.


Pozostało jeszcze 88% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane