statystyki

Są wytyczne do przyjmowania nowych osób do domów pomocy

autor: Michalina Topolewska13.05.2020, 08:04; Aktualizacja: 13.05.2020, 08:06
DPS-y od samego początku epidemii są objęte szczególnymi obostrzeniami, które mają chronić mieszkańców oraz pracowników przed zarażeniem koronawirusem.

DPS-y od samego początku epidemii są objęte szczególnymi obostrzeniami, które mają chronić mieszkańców oraz pracowników przed zarażeniem koronawirusem.źródło: ShutterStock

Umieszczenie w odizolowanym pomieszczeniu oraz wyznaczenie pracowników, którzy będą mieli kontakt z nowym mieszkańcem domu pomocy społecznej (DPS), rekomenduje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej samorządom, w sytuacji gdy konieczne jest przyjęcie do placówki nowej osoby.

DPS-y od samego początku epidemii są objęte szczególnymi obostrzeniami, które mają chronić mieszkańców oraz pracowników przed zarażeniem koronawirusem. Z tych względów w zasadzie zawieszone zostały przyjęcia do placówek nowych podopiecznych. Jednak są osoby, które wymagają umieszczenia w DPS i nie mogą czekać, aż sytuacja epidemiczna się poprawi. Instrukcja, która trafiła do samorządów za pośrednictwem wojewodów, ma pomóc w minimalizowaniu ryzyka przeniesienia koronawirusa na teren DPS oraz jego rozprzestrzenienia się na pozostałych mieszkańców i pracowników.


Pozostało 88% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane