statystyki

Odprawa bez składek, dodatek do niej już nie

autor: Anna Redkiewicz12.05.2020, 20:00; Aktualizacja: 12.05.2020, 20:55
Dodatek do odprawy za zaangażowanie w pracę jest ściśle związany z jej świadczeniem, a nie z faktem rozwiązania stosunku pracy – stwierdził ZUS.

Dodatek do odprawy za zaangażowanie w pracę jest ściśle związany z jej świadczeniem, a nie z faktem rozwiązania stosunku pracy – stwierdził ZUS.źródło: ShutterStock

Dodatek do odprawy za zaangażowanie w pracę jest ściśle związany z jej świadczeniem, a nie z faktem rozwiązania stosunku pracy – stwierdził ZUS.

Z powodu likwidacji firmy przedsiębiorca uzgodnił z reprezentującymi pracowników organizacjami zasady zwolnień grupowych. Zawarte porozumienie gwarantuje dodatkowe odprawy pieniężne oraz dodatek do nich z tytułu zaangażowania w pracę w okresie likwidacji pracodawcy. Dodatkowe odprawy będą wypłacane przy rozwiązaniu stosunku pracy. Natomiast wypłata dodatku za zaangażowanie ma następować w zależności od tego, czy umowa została rozwiązana w tym czy w przyszłym roku – jedno krotnie przy rozwiązaniu stosunku pracy w 2020 r. oraz dwukrotnie w 2021 r. – pierwszy raz na koniec tego roku, a drugi raz przy rozwiązaniu umowy w przyszłym.


Pozostało jeszcze 93% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane