statystyki

ZUS: Dublowanie pomocy z tarczy niemożliwe

autor: Paulina Szewioła12.05.2020, 10:38; Aktualizacja: 12.05.2020, 10:38
Organ rentowy poinformował też, że na stronie internetowej udostępnił nową wersję wniosku dla ubiegających się o zwolnienie ze składek. Uwzględnia ona rozwiązania wprowadzone ustawą o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (Dz.U. poz. 695).

Organ rentowy poinformował też, że na stronie internetowej udostępnił nową wersję wniosku dla ubiegających się o zwolnienie ze składek. Uwzględnia ona rozwiązania wprowadzone ustawą o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (Dz.U. poz. 695).źródło: ShutterStock

Dofinansowane do składek uzyskane z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych koliduje ze zwolnieniem z należności do ZUS – wyjaśnia organ rentowy.

Ustawa z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz.U. z 2020 r. poz. 374 ze zm.) przewiduje rozwiązania mające pomóc firmom w utrzymaniu miejsc pracy. Należy do nich dofinansowanie kosztów zatrudnienia w przypadku spadku obrotów. Chodzi tu o dopłaty do pensji oraz do składek należnych od pracodawcy. Dofinansowanie należności do ZUS z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych jest możliwe w przypadku przestoju ekonomicznego oraz obniżonego wymiaru czasu pracy.


Pozostało 68% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane