statystyki

ZUS: Dublowanie pomocy z tarczy niemożliwe

autor: Paulina Szewioła12.05.2020, 10:38; Aktualizacja: 12.05.2020, 10:38
Organ rentowy poinformował też, że na stronie internetowej udostępnił nową wersję wniosku dla ubiegających się o zwolnienie ze składek. Uwzględnia ona rozwiązania wprowadzone ustawą o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (Dz.U. poz. 695).

Organ rentowy poinformował też, że na stronie internetowej udostępnił nową wersję wniosku dla ubiegających się o zwolnienie ze składek. Uwzględnia ona rozwiązania wprowadzone ustawą o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (Dz.U. poz. 695).źródło: ShutterStock

Dofinansowane do składek uzyskane z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych koliduje ze zwolnieniem z należności do ZUS – wyjaśnia organ rentowy.

Ustawa z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz.U. z 2020 r. poz. 374 ze zm.) przewiduje rozwiązania mające pomóc firmom w utrzymaniu miejsc pracy. Należy do nich dofinansowanie kosztów zatrudnienia w przypadku spadku obrotów. Chodzi tu o dopłaty do pensji oraz do składek należnych od pracodawcy. Dofinansowanie należności do ZUS z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych jest możliwe w przypadku przestoju ekonomicznego oraz obniżonego wymiaru czasu pracy.


Pozostało jeszcze 68% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane