Tarczowa luka z regulaminem wynagradzania

autor: Łukasz Guza21.04.2020, 08:20; Aktualizacja: 21.04.2020, 08:24
Problem w tym, że przepisy te nie przewidują w takiej sytuacji automatycznego wyłączania regulaminów wynagradzania

Problem w tym, że przepisy te nie przewidują w takiej sytuacji automatycznego wyłączania regulaminów wynagradzaniaźródło: ShutterStock

Jeśli firma zawrze z załogą porozumienie w sprawie objęcia pracowników przestojem lub skróconym czasem pracy, to nie musi stosować warunków wynikających np. z układu zbiorowego lub umowy o pracę.

Tak wynika z ustawy z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz.U. poz. 374 ze zm.). Problem w tym, że przepisy te nie przewidują w takiej sytuacji automatycznego wyłączania regulaminów wynagradzania.

– A to właśnie w nich zawarte są postanowienia dotyczące istotnych kwestii, np. zasad premiowania – tłumaczy dr Magdalena Zwolińska, adwokat i partner w kancelarii NGL Legal.


Pozostało 85% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • Jakub M(2020-04-21 14:28) Zgłoś naruszenie 00

    Przyjmuje się, że obowiązujący regulamin wynagradzania stanowi integralną część umowy o pracę (dlatego nie można zmienić regulaminu bez porozumienia z organizacją związkową lub reprezentacją pracowników).

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane