statystyki

Będzie więcej czasu na wnioski o dotacje na programy pomocowe

autor: Michalina Topolewska15.04.2020, 06:01; Aktualizacja: 15.04.2020, 08:23
Wydłużenie terminów na składanie do wojewodów wniosków o dofinansowanie jest związane z epidemią koronawirusa. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) chce w ten sposób dać gminom i powiatom więcej czasu na skompletowanie i złożenie niezbędnej dokumentacji.

Wydłużenie terminów na składanie do wojewodów wniosków o dofinansowanie jest związane z epidemią koronawirusa. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) chce w ten sposób dać gminom i powiatom więcej czasu na skompletowanie i złożenie niezbędnej dokumentacji.źródło: ShutterStock

Do 22 kwietnia gminy i powiaty mogą ubiegać się o pieniądze z programów „Opieka wytchnieniowa” oraz „Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych”.

Wydłużenie terminów na składanie do wojewodów wniosków o dofinansowanie jest związane z epidemią koronawirusa. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) chce w ten sposób dać gminom i powiatom więcej czasu na skompletowanie i złożenie niezbędnej dokumentacji. Nowa data zakończenia przyjmowania wniosków oznacza też, że opóźni się rozstrzygnięcie obydwu konkursów. Pierwotnie miało to nastąpić do końca tego miesiąca, ale już wiadomo, że resort ogłosi listę samorządów, które uzyskają dofinansowanie do 20 maja. Przy czym i te terminy nie są jeszcze ostateczne, bo jak informuje ministerstwo – w zależności od rozwoju stanu epidemii mogą przesunąć się w czasie.


Pozostało 52% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane